"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kalamaja muuseumis kuuleb Krulli masinatehase ajaloost (1)
01. märts 2024
A/S Franz Krulli Masinasehituse vabriku töölised ja teenistujad tehase hoovil esimese tehases toodetud laiarööpmelise veduri taustal 1930. aastal. Foto: Eesti Ajaloomuuseum

Kolmapäeval, 6. märtsil räägib Kalamaja muuseumi sarja “Kruvist klaverini. Kalamaja tööstuste lugu” loengus ja ekskursioonil Krulli masinaehituse tehasest tööstuspärandi uurija ja muinsuskaitsja Henry Kuningas.

Kalamaja muuseumi ajaloosarja “Kruvist klaverini. Kalamaja tööstuste lugu” järgmine loeng ja sellele järgnev ekskursioon toimub kolmapäeval, 6. märtsil kell 18. Krulli masinaehituse tehase lugu tutvustab tööstuspärandi uurija ja muinsuskaitsja Henry Kuningas.

Aastal 1899 kolis oma tänasele asukohale Kopli tänava ääres Franz Krulli tehas. Järgneva pea saja aasta jooksul kasvas see Eesti üheks suuremaks metalli- ja masinatööstuse ettevõtteks ning oluliseks eksportööriks. Pilkupüüdvates paekivist tootmishoonetes, millest paljud on tänaseni säilinud, toodeti väga suurt hulka mitmesuguseid seadmeid ja masinaid, alates viinavabrikute sisseseadetest põllutöömasinate ning naftapuurtornideni. Tänapäeval on tehas naabrite eeskujul kujunemas mitmekesiseks elu- ja ärikompleksiks.

Loeng algab Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16) kell 18 ja seejärel suundutakse ekskursioonile. Info leiab ka muuseumi kodulehelt. Piletite arv on piiratud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

misasi see on ?
4. märts 2024 04:37
siin , artikli lõpus on- Kalmaja muuseum - Kalma saun või Kalamaja muuseum ? :) Kas ajalehte on hakanud rüüstama russitsism? pidevalt on erinevates lugudes ja viidetes mingi arusaamatus