"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA GALERII. Haridusfestivalil "IduEdu" tutvustati tehisintellekti võimalusi (0)
01. märts 2024
Haridusfestival "Iduedu". Foto: Ilja Matusihis

AI ehk tehisintellekt aitab tänapäeval hõlpsasti teha ära mitmed tüütud ülesanded, näiteks koolitööd. Mil moel on tehisintellekt muutnud aga õpetajate tööd ja kuidas nemad saavad seda enda kasuks rakendada? Nende küsimuste üle arutlesid õpetajad koos ekspertidega tänavusel haridustöötajatele suunatud festivalil “Iduedu”.

„Näiteks on olemas lahendus, kus sa sisestad teksti ja selle teksti abiga loob tehisintellekt sulle erinevaid tüüpi ülesandeid ja prindib välja töölehe. Seal on võimalik teha seda 14 erinevas keeles. Keeleõppes on tulemas tohutu puhang just tehisintellekti toel,“ sõnas Haridus- ja noorteameti digipädevuse valdkonna projektijuht Kerli Požogina.

Vaata galeriid (10)

Aga ka õpilaste jaoks pole kodus kirjandi kirjutamine olnud kunagi lihtsam kui täna, mil saab mõne klikiga võtta endale tööle varjatud kaasautori Chat GPT näol. Seega juba akadeemiliste petturluste vältimiseks ei jää õpetajatel muud üle kui end tehisintellektiga võimalustega vähemalt kursis hoida.

„Ega kirjandeid ei maksagi kodus enam kirjutada. Arvan, et tagasi tulevad ka suulised eksamid ja vastamised, kus saab päriselt teada, mida laps arvab ja kuidas mõtleb. See sunnib meid tagasi tulema juurte juurde ehk sinna, kust haridus pärit on,“ märkis Gustav Adolfi gümnaasiumi inglise keele õpetaja ja haridustehnoloog Ingrid Maadvere.

Peale tehnoloogiliste uuenduste arutleti Iduedu käigus ka selle üle, mil moel olla kõige paremini valmis eestikeelsesele õppele üleminekuks ning kuidas edendada mitmekultuurilist haridust.

„Need on selle õppeaasta prioriteetsed teemad. Õpetajate õppimine on esmastähtis kogu haridussüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Kante.

Peale ettekannete ja paneelaruteludele said õpetajad osaleda ka praktilistes töötubades.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.