"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinn pakub eakatele hambaravi toetust 500 euro eest aastas (7)
01. märts 2024
Tallinna linna toetust saavad eakad taotleda esialgu kuni 30. juunini 2024. Foto: Ksenija Kurs

Et toimetulekuraskustes eakaid aidata, pakub Tallinna linn koostöös Tallinna Hambakliinikuga neile võimalust saada hambaravi kuni 500 euro eest aastas. Tänase päeva seisuga on vaid üle 150 inimese seda toetust taotlenud, linna võimekus oleks aga abi pakkuda aastas rohkem kui 1600 eakale.

„Mul on palve Tallinna elanikele. Kõigepealt vaadake ise, kas teil on võimalus võtta osa ehk olete pensionär ja olete vähemalt kolm korda saanud toimetulekutoetust. Kui ei, siis jagage infot oma  vanaemale või vanaisale, sugulasele või lähedastele,“ palub Tallinna hambakliiniku juhatuse esimees Maksim Volkov.  

Eesti inimeste ja eriti eakate inimeste hammaste seisukord on halb. Tervisekassa suutervise uuringust selgub, et rohkem kui 40 protsenti üle 65-aastastest hindab oma suutervist küllaltki või väga halvaks. Enesehinnangu põhiselt vajaks ravi üle 70 protsendi vastanutest.

Riiklik hambaravi eakatele on 85 eurot aastas. Tallinna linna toetust saavad eakad taotleda esialgu kuni 30. juunini 2024. Heategevusliku projekti eelarve on 200 00 eurot.

„Selleks on vaja pöörduda kõigepealt linnaosavalitsusse, et saada garantiikirja kinnitus selle kohta, et inimene kuulub sihtrühma,“ sõnas Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Kommentaarid (7)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

rumala jutu puhujad
11. apr. 2024 03:16
Maria Toompere , Tallinna Hambakliiniku tohter , ajas eile küll segast juttu pealtpanijas - arsti eetikale täiesti mittevastav: eelmisest töökohast lahkudes , teised arstid pidasid teda hulluks kuhu segadikku läheb ... Järgmisena asus ta koheselt uuendusi teavitama juhile ja teadis, mis on vajalik ja mis mitte ning huvitav , et altpanija sai ta koheselt linti ka. Ei saa aru, milles on probleem - põhipõhjus tundus olevat järelveetav -ravi ratastel ja ometi selgus , Terviseamet ei väljastanud kasutusluba - seda see kärme ei küsinud- miks siis ? Et võtab töö käest hambatohtritel , kes pole Haigekassa liikmeiks astunud ja nii teenivad "miljoneid". See oli selle targutava saate puudus. Selgus ei jõudnud isegi poolele teele. -----omalpoolt , mõned aastad tagasi , käisin - juhuslikult enne välismaale sõitu ,1 ndl, lagunes hammas ja valud; sain väga hea teeninduse osaliseks koos röntgeniga kohapeal ja sain prooviplommiga käia 1,5 ndl välismaal ning pärast lõpuni ravida. Keegi ei väänanud mind vene keeles seliti ja kõik oli viisakas. Pigem on tunne , et soovitakse lõhkuda toimivad teenused. **kunagi tahtis ju reformiriigivalitsus lammutada Kiirabi samuti , kuid siis astus otse välja selle vastu hr.Külvar M. , ehmatasid selgeks. Täna on jäänud kogu Harju ja Tallinna jaoks vaid 23 brigaadi. Seega, tohutu lõhkumine käib. Praeguses olukorras, maailmas, peaks jätma igasugused meditsiiniga manipuleerimised , sest kõik lülid on saanud ju koolituse kuidas erandkorras kuskil käituda. -neile ahvidele oleks hea lasta hambapuur kinni ja siis anda veidi särtsu teisalt , ehk lööb selgeks
Lugeja
2. märts 2024 13:29
Tundub et hambaravi toetust saavad vaid need, kes on nii hädas, et neid ähvardab kodutus. Liiga hilja, neil on juba suuremad probleemid ja hambaravile ei jõua. Ametnikud said aga linnukese kirja ja raha jäi alles. Tõeline silmamoondus.
temp mail
2. märts 2024 00:01
This site is unbelievable. The brilliant material exhibits the proprietor's enthusiasm. I'm shocked and expect more such fabulous posts.
Tasub teada!
1. märts 2024 21:12
500 euro ulatuses saab Tallinna Hambakliinikust teenust eakas, kes on saanud linnalt 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2022 kolmel või enamal korral vajaduspõhist ehk sissetulekust sõltuvat toetust. Toetust saab taotleda kuni 30. juunini 2024 või kuni toetuse eelarve on ammendunud. TLV
Kas see käib ainult ühe kliiniku kaudu?
1. märts 2024 19:06
Kui olen teise kliiniku patsient, saan ka kasutada?
kas olete täiskasvanu?
11. apr. 2024 02:54
kui olete valimisealine ,üle 16 aastane , siis ilmselt on teil sellise küsimuse puhul ladvas viga
Hambutu
1. märts 2024 17:01
Minu arust on hammaste olukord halb juba 52+ aastates inimestel...ja kui pensionieas siis 80%läheb juba proteese endale tegema