"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
AINULT TÄNA VEEL! Botaanikaaias näeb erakordset valikut orhideedest (0)
03. märts 2024
Orhiteenäitust on botaaniaaias peetud juba 23 korda. Foto: Ilja Matusihis

Botaanikaaia igakevadine orhideenäitus on palmimajas avatud kuni 10. märtsini. Kohapeal on orhideede müük ja nõu saab kogenud spetsialistidelt.

Orhideede sugukond on taimeriigi üks suuremaid. Uusi liike avastatakse järjest juurde, samuti aretatakse uusi sorte.

Vaata galeriid (71)

„Nende hulgas on selliseid taimi, mis kodustes tingimustes väga lihtsa vaevaga kasvavad, väga lihtsalt õitsevad ja väga kenasti ka hakkama saavad,“ ütleb botaanikaaia troopiliste taimede osakonnajuhataja Jaan Mettik.

Orhidee vajab hoolitsemist nagu kõik lilled, ent sellega ei tohi liiale minna. Poest ostes peaks lille kenasti sisse pakkima, kodus tuleb orhidee panna otsese päikesepaiste eest varju, ent siiski valgusküllasesse kohta.

Üks lihtsam orhideede kastmise indikaator võiks Mettiku sõnul olla, et orhideepotti kätte võttes seda oma käes kaaluda. „Kui tundub kerge, siis kastke. Kui orhideepott tundub raske, siis las ta olla kuni järgmise korrani.“

Orhidee sobib suurepäraselt ka linnakorterisse. „See tavaline kuuking, mida siin kauplustes kõige rohkem müüakse, on väga hea keskküttega linnakorteri taim,“ kiidab Mettik.

„Õitsvad orhideed on juba loomu poolest väga erilised, kuid nende eksponeerimine kasvuhoonetes annab aimu, milliselt kasvavad need imelised taimed oma loomupärases keskkonnas. Selliselt on nad suurepäraselt vaadeldavad ja igaühe müstiline kaunidus tuleb kenasti esile,“ sõnas orhideepäevade kuraator ja Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Eevi Siibak. „Igal aastal oleme suutnud külastajaid üllatada uute installatsioonidega ja mõne väga haruldase orhideega. Kes selleks tänavu saab, on üllatus. Sellist orhideede valikut on Eestis võimalik näha vaid orhideenäitusel,“ märgib Siibak.

Botaanikaaias on välja pandud õitsvad orhideed erinevatest liikidest ja sortidest, neid saab näha nii palmisaalis kui ka kasvuhoonetes. Perekondadest on esindatud kuuking, veenuseking, tsümbiidium, epidendrum, vanda, torukäpp jt. Silmailu pakuvad ka inimeste aretatud kambriad.

Näituse raames on võimalik küsida nõuandeid orhideede kodus kasvatamise kohta kogenud spetsialistidelt. Orhideenäituse ajal 1.-10. märtsini saab orhideede kasvatamisega seotud küsimusi edastada meili teel aadressile orhidee@botaanikaaed.ee. Kirjadele vastavad botaanikaaia aednikud ja vanemaednikud.

8.-10. märtsini on erakordne võimalus osta erilisi taimi spetsiaalselt orhideenäituse ajaks Eestisse saabunud Saksa orhideeaiandilt Currlin Orchideen.

Botaanikaaed on avatud iga päev kell 11-16. Seoses ehitustöödega on soovitatav botaanikaaeda saabumiseks eelistada ühistransporti või taksot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid