"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Postmargi „Elektriraudtee 100“ esitlusega algas Elroni juubeliaasta (0)
07. märts 2024
"Elektriraudtee 100." Esitletud margiplokk koosneb kolmest margist. Foto: Aron Urb / Elron

Tallinnas Pääsküla depoos esitleti postmarki “Elektriraudtee 100”, millega tähistatakse elektri-raudtee 100. sünnipäeva Eestis. Esitlusel käis Tallinna uudiste toimetaja Jürgen Fogel.

Sada aastat tagasi, 20. septembril 1924. aastal kell 11.15 väljus Balti jaamast avasõidule mootorvagunist ja kolmest järelvagunist koosnev Baltimaade esimene elektrirong. Nii et elekter on nüüdseks Eesti inimesi ja ronge liigutanud juba ligi sajandi.

“Raudtee oli juba ju pikem, ehitati juba tsaariajal kuni Paldiski ja Haapsaluni, aga elektrifitseeriti sada aastat tagasi, sest Turbas avati elektrijaam, mis tootis elektrit ja et elektrit jäi üle, siis oli võimalik elektrifitseerida ka raudtee,” ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Zimmermann. Depoos tutvustati ka tähendusrikast marki, samuti sai margile ja ümbrikule peale esimese päeva templi. Esitletud margiplokk koosneb kolmest margist, millel on kujutatud Eesti esimene elektrirong, 1970-ndatel elektriraudteele tulnud elektrirong ja 2013. aastal liinile tulnud praegune kasutuses olev rong.

“Kõigepealt oligi mõte, et seal peaksid olema rongid peal, sest mida siis veel paned ja rong ise on juba tugev ja võimas kujund. Neid ronge joonistades tunnetasin, et iga ajastu rongis on oma stiil ja esteetika, mida ta esindab. Nii et tore oli neid ronge samal ajal tundma õppida ja neid ka siis kujutada,” ütles margikunstnik Jaan Saar.

Järgmise paari aasta jooksul toob Elron liinile 16 uut elektrirongi. Praegu Tartu suunal ehitatav elektriraudtee annab juba 2025. aasta algusest võimaluse tuua kuus esimest uut elektrirongi Tallinn–Tartu liinile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid