"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LISATUD SKEEMID. Teetöödele vaatamata liiklus Tallinna kesklinnas toimib (3)
08. märts 2024
Vanasadama trammitee ehitus jätkub. Foto: Jelena Rudi

Esmaspäeval taaskäivitunud Vanasadama trammitee ehitustöödega kaasnenud liikluskorralduse muudatustest tingitud keerulised liiklusolud hakkavad järk-järgult stabiliseeruma.

Liiklejad on harjumas ajutise liikluskorraldusega ning mitmel ristmikul on abiks ka reguleerijad.

Kesklinna liiklust on sel nädalal mõjutanud ka Endla ja Suur-Ameerika ristmiku piirkonnas toimuvad avariitööd, mis loodetakse lõpetada esmaspäevaks. See omakorda muudab samuti liiklusolukorra paremaks.

Tallinna transpordiameti juhataja Indrek Gailani sõnul oli olukord kõige keerulisem esmaspäeval, kuid nüüdseks on see leevenemas. „Arusaadavalt võtab autojuhtidel aega, et harjuda ehitustööde piirkonnas uue liikluskorraldusega, kuid liiklus kesklinnas toimib, kuigi tipptundidel võib esineda ummikuid. Küll aga tuletame meelde, et kel võimalik, siis lisaks autole saab sadamapiirkonnas liigelda ka jalgsi, ratta ja ühistranspordiga,” lausus Gailan.

Tallinna transpordiamet soovitab liiklejatel võimalusel kasutada ühistransporti. Ajutiste liikluskorralduste puhul on eelistatud ja võimalusel arvestatud ühistranspordi maksimaalse prioritiseerimisega, kuid kesklinna läbivatel ühissõidukiliinidel võib tipptundidel esineda 7-10minutilisi hilinemisi.

Ehitusaegse soovitusliku ümbersõidu skeemid leiab Vanasadama trammitee rajamise kodulehelt.

Trammiliiklus uuel trassil on kavas käivitada tänavu sügisel, kuid objekti lõplik valmimine jääb 2025. aasta algusesse. Projekti on rahastanud Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Merlen
9. märts 2024 15:33
Sadama juures läks hästi liiklus lahti.
Merlen
9. märts 2024 08:41
04.03 oli Ahtri tänaval,üks sõidurida suletud ma jäin hiljaks ka sest. See ummik oli pikk,kuid siis. Lõpus läks liiklus lahti ja ummik lõppes.
Ants
8. märts 2024 13:16
Lasnamäe ja Arsenali vahel ühistransport sõidab 55 minutit ja autoga vaid 23 minutit. Pange bussi number 66 sõitma läbi Kalaranna ja ummik sadamas kohe väheneb.

Seotud artiklid