"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Veebruaris reisis rongiga üle 600 000 reisija (1)
10. märts 2024
Foto: Tallinna Linnameedia

Tänavu veebruaris sõitis Elroni reisirongidega rohkem kui 617 000 reisijat, mis on aasta varasemast 9% enam.

Kui üldiselt jätkab rongireisijate arv Eestis kasvu, siis Tallinna – Tartu – Valga/Koidula suunal on see alates 2. jaanuarist reisirongidele kehtestatud ajutiste kiirusepiirangute tõttu vähenenud.

“Veebruaris mõjutasid endiselt reisijate arvu 2. jaanuarist idasuunal jõustunud ajutised kiirusepiirangud, mis pikendasid paljudel puhkudel reiside kestust ning muutsid väljumis- ja saabumisaegasid,” ütles Elroni kommunikatsioonijuht Kristo Mäe. “Taristuomanik AS Eesti Raudtee tuvastas 2023. aasta lõpul idasuunal 39 kõrgendatud riskiga ülesõidukohta, kus ohutuse kindlustamiseks kehtestati reisirongidele juuni lõpuni kehtivad ajutised kiirusepiirangud. Tallinna – Tartu – Valga ja Tallinna – Tartu – Koidula suundadel on kiirusepiirangute mõju reisijate arvule olnud tuntav ja reisijate arv on ka veebruaris aasta varasemaga vähenenud 5%.”

2024. aasta algusest (jaanuar – veebruar) on rongiga sõitnud üle 1,2 miljoni reisija, mis on võrreldes 2023. aastaga sama perioodiga 7% enam (1,14 miljonit reisijat). 

Elronil oli 2024. aasta veebruaris üle 617 000 reisija, mis on aasta varasemast üle 9% enam (2023. aasta veebruaris 566 000). Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas veebruaris reisijate arv kõige enam läänesuunal tervikuna (17%). Idasuunal tervikuna kasvas reisijate arv 10%.

Tallinna – Tartu – Valga/Koidula suunal on sarnaselt jaanuarikuuga ka veebruaris reisijate arvu oluliselt mõjutanud 2. jaanuarist jõustunud ajutised kiirusepiirangud, mis pikendasid paljudel puhkudel reiside kestust ning muutsid väljumis- ja saabumisaegasid, mistõttu on aasta algusest võrreldes eelmise aasta jaanuari – veebruariga langenud suuna reisijate arv tervikuna 5%.

Idasuunal tõid 2. jaanuarist kehtima hakanud ajutised kiirusepiirangud sõiduaegade pikenemise, mis on liiniti erinevad. Näiteks Tallinna – Tartu liinil pikenes sõiduaeg sõltuvalt väljumisest 2023. aastal kehtinud graafikuga võrreldes 2–9 minutit, Tallinna – Narva liinidel 9–15 minutit, Tallinna – Aegviidu sõiduaeg jäi samaks.

Loe lähemalt https://elron.ee/elronist/uudised/uuest-aastast-muutub-elroni-soiduplaan.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kallase valitsuse ajal nõuab vedaja :
11. märts 2024 22:32
tõsta on vaja pileti hinda , mitte ronge ja vaguneid juurde:), 10 aastat käib porganditele lisavagunite ja rongide soetamine . Uimerdamine roheliste poolt , suunal , kus oleks vaja säru teha. Aetakse taga hoopis kilupäid ja kompostreid....