"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe on kimpus lohakate loomapidajate mahajäetud „miiniväljadega“  (5)
23. märts 2024
Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi peab loomaomanik järgima sanitaar- ja hügieeninõudeid ning koristama oma looma väljaheited. Foto: Pixabay

Suured linnaosad nagu Lasnamäel on kevadeti hädas lohakate koeraomanikega, kes oma lemmikute järelt väljaheiteid ei korista. Vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt on lemmiklooma omanik kohustatud oma looma järelt koristama.

„Kui lumi hakkab sulama ja õhus on kevadet ning otsime esimesi lumekellukesi, satume tihti masendavasse olukorda. Nimelt puutume kokku loomaomanike lohakuse ja laiskusega. Talvel ei ei taha ega viitsi paljud oma looma järelt koristada. Tuletame elanikele meelde, et lemmiklooma järelt koristamine on aasta ringi omaniku kohustus ja selle nõude eiramisega võib kaasneda trahv,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. 

Ta lisas, et elanike trahvimine ei ole eesmärk omaette, vaid oluline on, et haljasalad oleksid puhtad ja kõigil oleks meeldiv seal viibida ja need ei näeks välja nagu “miiniväljad”. 

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi peab loomaomanik järgima sanitaar- ja hügieeninõudeid ning koristama oma looma väljaheited. Need tuleb kotti pakitult panna prügikasti või spetsiaalsesse loomade väljaheidete kasti. Spetsiaalseid kaste, kus on ka saadaval kotid väljaheidete jaoks, on ainuüksi Lasnamäel 48 ning sel aastal paigaldatakse neid juurde.

Seadusest tulenevalt võib koerte ja kasside pidamise eeskirjade rikkujaid karistada rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.

Kevade saabumisega pöörab ka munitsipaalpolitsei rohkem tähelepanu sellele, kas lemmikloomad on rihma otsas ja kas nende järel ka koristatakse. Täname kõiki loomaomanikke, kes lemmiku järelt koristavad ja aitavad meie linna puhtana hoida.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
24. apr. 2024 17:49
Kahjuks tekitavadki kõrge maha niitmata rohi neid "miinivälju" on ju harjutud pikas rohus loomi laskma oma asjale.
T
26. märts 2024 09:12
Nõustun, olukord on jama ja ebamugav liikuda kui igal sammul võid sisse astuda. Samas mind riivab silma ja kriibib hinge ka kogu prügi, mis mööda lendab. Seda on ikka väga palju! ja mulle jääb mõistmatuks, kui prügikast on täis, siis miks peab sinna veel ja veel toppima, see kukub üle ääre, tulevad varesed ja taas terved väljad kaetud nii prügi kui sitaga. Hoidgem puhtust igas aspektis! Austagem oma planeeti, linna ja teisi inimesi.
Sirje Rebane
23. märts 2024 12:56
Miks peaks linn muretsema kilekotid??? Mitte kusagil mujal pole neid! Ikka koeraomaniku kohustus, koera järgi koristada! Käinud ka teistes riikides, seal on olemas, koera aedikus, rehad, labidad ja kohustus korras hoida! Meil aga paraku ka aedikus nn. miiniväli!!! Samuti kui olen juhtunud nägema ja märkuse teinud, siis mõni ei tee väljagi, mõni aga lubab lausa maha lüüa! Siit ettepanek: Ikka rahaline karistus- siis ehk hakkavad mõtlema ja tekib arusaam!
Tõdemus
23. märts 2024 18:47
Eks siis meie koerapidajad nii vaesed on, küll samas aga paljud neist sedavõrd uhked, et isegi tasuta kotti endile häbiväärseks kasutada peavad ja oma koertel ikka parema meelega junni kuhu juhtub poetada lasevad. Ühesõnaga vaja on lihtsalt jutu tasandilt reaalse trahvimiseni jõuda. Mingu näiteks New Yorki ja vaadaku kaua nende koer seal kakada jõuab kuni kopsaka trahvi saavad. Aga meil ei ole küll kuulnud, et mõnda koerakakatajat selle eest kusagil kunagi trahvitud oleks.
Pets
25. märts 2024 12:42
Sirjega nõus. Olukord on päris jube....kui keegi ei ole märkamas, siis ei viitsita tihti kummardada koera järele....kuigi rihma otsas on kotike ka olemas....looma kiibiga tuleb panna omaniku isikukood, looma DNA, nii saab kohe MUPO omaniku teada, postkasti tuleb priske trahv..:) seega jah trahvida...