"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme turul avati uudne gurmee kalapood (1)
28. märts 2024
Lisaks värskele eestimaisele kalale ning kaugematest vetest pärit mereandidele saab osta ka peakoka käe all valminud värskeid kulinaariatooteid. Foto: Tallinna turud

Täna, 28. märtsi keskpäeval avas Nõmme turul uksed uus kalapood Kohalik Kalakas. Lisaks värskele kalale ning mereandidele saab poest osta tippkokk Priit Toomitsa poolt kohapeal valmistatud külmi ja kuumi kulinaariatooteid.

Kohalik Kalakas ning Vorstiabi kaupluste omanik ja juhataja Toomas Viidebaumi sõnul ei ole tegu tavapärase turu kalaletiga, vaid uuest poest saab lisaks värskele eestimaisele kalale ning kaugematest vetest pärit mereandidele osta peakoka käe all valminud värskeid kulinaariatooted.

„Kuigi valge kala ja mereannid on meie poes peamiseks tooraineks, siis kulinaaria poolel hakkame valmistama lisaks kalaroogadele salateid, suppe, maitsevõid, liharoogi, kus peakokk annab lihtsale kohalikule toorainele restorani roa hõrgu meki,” kommenteeris Viidebaum, lisades, et eks täpsem menüü sõltub ostjate eelistustest. “Soovime valmistoitude poolel pakkuda just neid roogi, mille järgi kliendid tõesti vajadust tunnevad. Me ei pelga valmistada ka magustoite – eesmärk on lisaks igapäevastele toitudele pakkuda tulevikus rätseplahendusena kokku pandud  peolauamenüüd, kust vastavalt kliendi vajadustele saab ette tellida nii suupistevaagnaid kui ka külma- ja soojalauaroogi,” kommenteeris Viidebaum tulevikuplaane.

Tallinna Turud juhataja Kersti Ottesoni sõnul on tal uue kontseptsiooniga kalapoe avamise üle Nõmme turul väga hea meel.

„Nõmmekad on kalapoodi oodanud ja nüüd saame lisaks kalale pakkuda kohapeal valmistatud kulinaariatooted, mida saab osta vaid meilt. Usun, et uude poodi leiavad peagi tee nii kohalikud nõmmekad kui ka kaugemalt tulijad ning mitte vaid pidupäevadel, aga ka argipäeval perele kvaliteetset ja värsket toitu valides,” selgitas Otteson.

Nõmme turu uue kalapoe Kohalik Kalakas peakokk on pikaaegse restoraniköögi juhtimise  kogemusega Priit Toomits. Priidu viimaseks töökohaks oli restoran Mood, Vabaduse väljakul, mille kööki ta juhtis viimased paar aastat. Enne töötas Priit peakokana restoranis Teletorn, samuti on ta juhendanud tööd restoranides Atlantis,  Ammende,  Karl Fridrich ja Novell. Priidu kireks on ka grillimine, mis on viinud teda suviti erinevatele grillüritustele ja -festivalidele. Toomas Viidebam meenutas, et just tänu Nõmme turul toimunud igasuvisele grillipeole ta paari aasta eest Priiduga kohtuski ja tutvust tegi.

Kohalik Kalakas asub Nõmme turu välialal varasema Saaremaa lihatööstuse poe asukohas. Pood on avatud esmaspäevast-laupäevani kella 9.00-18.00 ja pühapäeviti kella 9.00-17.00. Kohalik Kalakas tegemiste ja pakkumistega saab end esialgu kursis hoida Vorstiabi sotsiaalmeediakanalist ja Vorstiabi kodulehelt ning uudiseid leiab ka Nõmme turu Facebooki lehelt.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

huvitav nimi
30. märts 2024 06:13
kohalik kalakas - nimi ju eksitav pisut, sissejuhatuses - kala kõikjalt . ......... Eestis on kasutatud ka šlängis - kalakas - sama tähendus enamvähem kui bomž. Praegune šlängiraamat ei anna seda vastet , sest peast kihu vasakule , on ju kõik tänaseks ringi teinud ja ärakaotanud, mis neile ei meeldi. .......... nt. nüüd haaratud uus sõna pidi võetama ÕS - põssakas(mida tähendama pidi , ei jäänud meelde), aga sobiks sõna - burger, asemele. Minule annab see seasööklate - burger , alati väljundi : purgimine :) ja nii sobiks sõna -põssakas - burgeri asemele(tuletab põrsast meelde nagu burgeritega on:)) . Vaat kui tore oleks kõikjal sildid - Põssakas ja kuna meil on moodi läinud ameerikalik suhtumine M ja N - võiks ka kemmergu sildid panna ühiseks , lihtsalt: Purgimine. On ju ilusad tähenduslikud sõnad eesti keeles olemas?