"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LISATUD VIDEO. Tallinn tunnustas tänuüritusel hooldusperesid (0)
28. märts 2024
Lastel oli võimalik uudistada Miiamilla muuseumi hiljuti avatud uut ekspositsiooni. Foto: Jelena Rudi

Täna toimus Lastemuuseumis Miiamilla tänuüritus hooldusperedele, kes pakuvad kodu lastele, kellel ei ole võimalik kasvada oma bioloogilises peres.

„Sarnast üritust korraldab Tallinn hooldusperedele igal aastal, et väärtustada seda äärmiselt olulist panust, mida hoolduspered annavad laste heaks. Armastavas peres kasvamine aitab lastel toime tulla mineviku raskuste ja nende mõjudega ning kasvada tubliks täiskasvanuks. See töö nõuab peredelt igapäevast pühendumist,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina. „Meil kasvab praegu 36 hooldusperes 46 last. Tunnustusüritusele on kutsutud kogu pere. Täname neid peresid kogu südamest lastele jagatud hingesoojuse eest.“

Hooldusperede tänuuritus. Tallinna lastekodu direktor Meelis Kukk ja abilinnapea Betina Beškina.
Pilt: Jelena Rudi

Lapsed said tänuüritusel kingituseks raamatu ning neil oli võimalik uudistada Miiamilla muuseumi hiljuti avatud uut ekspositsiooni. Muuseumi kohvikus pakuti aga maitsvaid minipannkooke, mis on kõigi laste lemmikud. 

Hooldusperet vajavad lapsed, kes ei saa oma peres kasvada, sest seal ei ole nende heaolu, turvalisus ja areng tagatud. On eri põhjuseid, miks vanemad ei suuda oma lastele vajalikku hoolt pakkuda. Kui neile pakutav abi ja toetusmeetmed tulemust ei anna ja võimalused on ammendunud, eraldatakse laps perest ja ta kasvab asendushooldusel. Esimese võimalusena püütakse alati leida hoolduspere.

Pered, kes soovivad lastele oma kodu uksed avada, on teretulnud võtma ühendust Sotsiaalkindlustusameti perede hindamise peaspetsialistiga (vt hoolduspere.ee).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.