"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA FOTOD. See on alandav! Represseeritud peavad terviseraha äravõtmist nörritavaks (3)
29. märts 2024
MTÜ Murtud Rukkilille Ühingu liikmed Tallinna linnapea vastuvõtul 26. märtsil. Foto: Jelena Rudi

Represseeritud inimesed Murtud Rukkilille Ühingust peavad ebaõiglaseks valitsuse otsust võtta neilt ära niigi väikest terviseraha. Summa on represseeritutele kokku 90 000 eurot ehk 150 eurot igaühele.

Eestis jääb represseerituid üha vähemaks. Seda kummalisem on valitsuse otsus võtta represseerituilt ära neile seni makstud terviseraha. “Kui meie riigijuhid ja valitsejad olid kogunenud memoriaali juurde meid mälestama, meile kaasa tundma ja sõnu ütlema, ma oleks tahtnud neile meenutada, et kaasatundmine on tore asi, aga aidake meil hakkama saada meie raskustega,” ütles Raimo.

Vaata galeriid (6)

“Seda tunnet ei oskagi sõnadega edasi öelda, see on midagi alandavat. Me olime Siberis, tulime tagasi, olime lojaalsed ja see on siis tähelepanu ja tänu kõige eest,” ütles Enno. MTÜ Murtud Rukkilille Ühing oli kutsutud Tallinna linnapea vastuvõtule samaks päevaks, kui linnapea kaotas võimu pealinnas. Ta rääkis sellest, mida küüditamine eestlastele ja talle isiklikult tähendab.

Mihhail Kõlvart ei mõista, miks valitsusel oli vaja seda niigi nappi raha represseerituilt ära võtta. “Praegune valitsus on juba ammu üle piiri läinud, raskel ajal kooritakse seal, kus on niigi raske. Võetakse inimestelt, kes kriisi ajal vastupidi vajavad toetust ja abi, aga represseeritute puhul see on ka sümboolne käik, mida praegune valitsus teeb. See on kuritegu ajaloo vastu,” ütles Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart.

Eks igaüks saab hakkama, aga küsimus pole niivõrd ju hakkamasaamises, vaid inimlikkuses.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jep
1. apr. 2024 03:43
Tegelikult oleks pidanud seda toetust maksma neil aastatel hoopis sundüürnikele, samal ajal kui kõigile teistele kingiti kodu, olgu nad siis Mustamäe või Lasnamäe elanikud jne, siis need kes juhtusid 1990 aastal elama represseeritu korteris, pidid erinevalt teistest hakkama maksma pool sissetulekust üüri jaoks!
Õige!
31. märts 2024 08:50
Tänu sellele pealtnäha negatiivsele otsusele on valitsus andnud nn. represseeritutele lõpuks ometi võimaluse tunda end täisväärtuslike eesti kodanikena võrdselt kõigi ülejäänutega, ilma diskrimineeriva eristamiseta nagu nad oleksid kuidagi vähemväärtuslikumad ja vaesemad ehkki maad ja varad neile juba ammu tagastati, kusjuures ka tagastatud majad veel nõukogude aegsetest puuküürnikest tühjendati.
?
30. märts 2024 10:08
150 eurot kuus? aastas? Kui aastas korra, siis on küll väga inetu selline sümboolne raha ära võtta.