"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Elektrirongides algaval rattahooajal jalgrattapiletit ei küsita (3)
31. märts 2024
Elektrirongides algaval rattahooajal jalgrattapiletit ei küsita. Foto: Elron

1. aprillist algaval rattahooajal saab Elroni elektrirongides transportida jalgratast tasuta, samuti kahekordistub läänesuunda ja Tallinna–Aegviidu liini teenindavates elektrirongides jalgrattakohtade arv. Nagu ka varasematel aastatel, on diiselrongides 1. aprillist 31. oktoobrini jalgrataste vedu tasuline.

„Algaval jalgrattahooajal on elektrirongides jalgrataste transport tasuta, et aidata kaasa keskkonnasõbralike liikumisviiside edendamisele. Samuti saab nüüd läänesuunda ja Tallinn – Aegviidu liini teenindavates elektrirongides jalgrattaid paigutada lisaks C-alale ka nende sissepääsude juurde, kus varem oli lubatud hoida vaid lapsevankreid,“ ütles Elroni klienditeenindusjuht Ardo Roosenberg. „Näiteks neljavagunilise elektrirongi puhul on 1. aprillist võimalik rongiga vedada senise kümne jalgratta asemel kuni kakskümmend. Tähistatud ala jalgrataste ja lapsevankrite paigutamiseks asub iga väljapääsu juures.“

Roosenberg pani aga jalgratturitele südamele, et elektrirongides jalgrataste vedamisel tuleb arvestada nii lapsevankrite kui ka ratastooli kasutavate inimeste vajadustega. „Laiendasime küll võimalusi jalgrataste paigutamiseks elektrirongides, kuid endiselt tuleb esmajärjekorras arvestada liikumispuuetega inimeste ja väikelaste vajadustega,“ lisas ta. „Kindlasti peavad jalgrattaga reisijad ka jälgima, et lühikese perrooniga peatuste puhul saab väljuda ikkagi ainult läbi C-ala.“

2024. aasta jalgrattahooajal on läänesuunal ehk Tallinna ja Keila, Turba, Paldiski ning Kloogaranna ja Tallinn – Aegviidu liine teenindavates elektrirongides jalgrataste vedamine tasuta.

Kaugliine teenindavates diiselrongides on ruumipuuduse tõttu ka tänavu jalgrataste vedamine 1. aprillist kuni 31. oktoobrini tasuline. Diiselrongide C-alas on kohti jalgratastele kümme ja jalgrattakoha kindlustamiseks saab reisija soovi korral selle veebilehel www.elron.ee ette broneerida. Samuti on sõiduplaanides väljumiste juures punased, kollased ja rohelised rattamärgid, mis näitavad rongi täituvust ja rattakohtade olemasolu. „Kaugmaaliinide puhul saame alles pärast uute Škoda rongide tulemist Tallinna–Tartu liinile vaadata üle ka võimalused jalgrataste vedamise paremaks lahendamiseks,“ märkis Roosenberg.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jaclyn Stroman
31. märts 2024 15:14
Normally I do not read article on blogs however I would like to say that this writeup very forced me to try and do so Your writing style has been amazed me Thanks quite great post
to Jaclyn
1. apr. 2024 03:38
Kui sulle räägitakse eesti keeles, siis ka vasta eesti keeles!
Ära näe vaeva!
1. apr. 2024 07:48
See eesti keele nõu kehtib hetkel ainult venelastele ja neilegi veel kuidas kunagi. Peremeesrahvaste esindajatel pole aga veel kunagi olnud vajadust eesti keeles vastata kui ikka ei taha või ei huvita. Ja kuigi peremehi on meil läbi aegade olnud nagu kirjuid koeri, on see reegel püsinud tänini muutumatuna ega muutu usutavasti ka tulevikus. Kui midagi muutub, siis pigem eestlane kes järjekordse peremehe ilmudes kiiresti viimase keele ja kombed üle võtta üritab, et ehk tallegi nii peremehe toiduahelas senisest veidike parem koht leitakse.