"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linn soovib rahvakogu ettepanekute läbitöötamiseks lisaaega (0)
01. aprill 2024
Rahvakogu kogunemine. Foto: Linnameedia

Rahvakogu juhtrühm kohtus 27. märtsil ja otsustas, et soovib vähemalt kuu lisaaega selleks, et lõpetada oma töö ja otsustada, kuidas jaotub linnas ettepanekute elluviimise vastutus ja millisesse eelarveperioodi saab vajalikud tööd kavandada.

Esialgu pidi Tallinn esitama rohelise pealinna rahvakogu 39 ettepaneku läbitöötamise kohta tulemused 31. märtsiks.

„Oleme võtnud eesmärgiks tegeleda ettepanekute elluviimise võimaluste tuvastamisega võimalikult sisuliselt. Kuna valdavas osas on rahvakogu ettepanekute iseloom pigem strateegiline, ja nende elluviimise vastutusvaldkonnad ristuvad, siis võtame linnas omapoolsete vastuste avalikustamiseks vähemalt ühe kuu lisaaega,“ ütles Tuuli Veersalu Tallinna strateegiakeskuse rohepöörde büroost.

Milline on olnud senine tööprotsess rahvakogu ettepanekutega Tallinna linnas?

Möödunud aasta 4. novembril andis Tallinna esimene, rohelise pealinna rahvakogu linnale üle 39 ettepanekut linnaruumi kui elukeskkonna kvaliteetide parandamiseks, elanike kaasatuse ja koostöö suurendamiseks – et linna haljastus ja rohealad saaksid toetada kliimamuutustega kohanemist ja elanike heaolu parimal moel.

Ettepanekute läbitöötamiseks ja neile vastamiseks moodustati linnas kaks rühma: töörühm linnaüksuste ekspertidest, kuhu on kaasatud ka linnaosavalitsuste esindajad ja juhtrühm linnaametite juhtidest, kes töörühma sisendi alusel teeb otsused, kuidas jaotub ettepanekute elluviimise vastutus ja millisesse eelarveperioodi saab vajalikud tööd kavandada.

Käesoleva aasta kolm esimest kuud on töörühm ehk üle 40 töötaja 16 linnaüksusest ja linnaosavalitsustest intensiivselt ettepanekuid läbi töötanud, kirjeldanud, mida linnas juba tehakse ja mida saaks teha täiendavalt või teisiti, et rahvakogu ettepanekud saaksid parimal moel ellu viidud.

Strateegilise iseloomuga ettepanekute suunal on linnal seatud sihid ja eesmärgid arengustrateegias Tallinn 2035 ja Tallinna kliimakavas, osaliselt ka Tallinna jätkusuutliku linnaliikuvuse kavas 2035. Kõikide rahvakogu ettepanekute kohta saab üldiselt öelda, et nendega arvestatakse ja ühel või teisel moel juba ka tegeletakse.

Rahvakogu töörühma sisendi pealt on juhtrühm pidamas arutelusid valdkondliku ristvastutuse ja tegevuste ajalise jagunemise kohta. Kui juhtrühm on oma otsused langetanud, saab Tallinna strateegiakeskuse rohepöörde büroo panna kokku raporti linna vastustest rahvakogu ettepanekutele. Seda plaanib linn esitleda mais.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.