"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ettepanek: Tondiloo park Kivila pargiks ja Moskva puiestee Tondiloo puiesteeks (2)
02. aprill 2024
Paari aasta eest rajatud Tondiraba park on populaarne paljude tallinlaste seas. Foto: Albert Truuväärt

Tallinna linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimehe Kairet Remmak-Grassmanni ettepanekul on haridus- ja kultuurikomisjon saatnud linnavolikogule läbivaatamiseks eelnõu, mille kohaselt nimetatakse Tondiloo park Kivila pargiks ja Moskva puiestee Tondiloo puiesteeks.

Kairet Remmak-Grassmanni sõnul oli komisjoni päevakorras ettepanek anda linnavalitsusele ülesanne tegeleda Moskva puiestee küsimusega. “Teame, et Lasnamäe linnaosavalitsus on esitanud selle küsimuse lahendamiseks tervikliku lahenduse ettepaneku. Kahjuks jäi see seisma endiste koalitsioonipartnerite taha. Seetõttu tegin ettepaneku selle eelnõu täiendamiseks, mida komisjon ka toetas.” 

“Tondiloo pargi ümbernimetamist Kivila pargiks palus suur osa Lasnamäe elanikest juba ammu. Tänane nimetus tekitab praktikas mitmeid ebamugavusi ja selle kohta oleme saanud ka mitmeid kaebusi linnaosavalitsusse. Mõni aeg tagasi rajasime üle tee ka uue ja uhke Tondiraba pargi, mis oma osalise foneetilise sarnasuse tõttu Tondiloo nimega omakorda segadust juurde toob”, ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. 

27. septembril 2022 pöördus Lasnamäe linnaosa valitsus Tallinna nimekomisjoni poole palvega nimetada Tondiloo park ümber Kivila pargiks, kuid siis ettepanek ei leidnud toetust. Samuti on nimekomisjon arutanud varasemalt ka Moskva puiestee teemat, kuid toona jäi nimi muutmata.

Paraku kahe aastaga ei ole praktilised probleemid kuskile kadunud, vaid on pigem süvenenud. Jätkuvalt tuleb linnaosavalitsusse kaebusi, et aetakse sassi kõrval asuvaid Tondiraba ja Tondiloo parke. Enamik lasnamäelasi tunneb Tondiloo parki just Kivila pargi nime all. Et paari aasta eest rajatud Tondiraba park on populaarne paljude tallinlaste seas, on see probleem aktuaalne ka linnaosa tõmbekoha turundamisel.

“Tondiloo“ on aga ajalooline kohalik toponüüm, mis vääriks säilitamist ja linnaruumis markeerimist, tegi linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees ettepaneku nimetada ümber pargi sees kulgeva Moskva puiestee Tondiloo puiesteeks. Võttes arvesse, et puiesteel ei asu ühtegi hoonet ning varasemalt on puiestee viinud Moskva nimelise kaubanduskeskuseni, mis kannab ammu nime Mustakivi, on selline muudatus igati õigustatud.

Vastavasisulist eelnõud ei võetud Tallinna linnavolikogu 4. aprilli istungi päevakorda.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

üle tee ....
3. apr. 2024 11:35
Kui üle tee on Tondiraba park , miks ei või siis olla Tondiraba tee ja teine pool pargist olgu ka Tondiraba. Kadrioru park on samuti nt. nii ühelpool tänavat kui teiselpool .
Loe ja imesta!
3. apr. 2024 06:40
Huvitav oleks üldse teada kas mõni puu sellel kõnealusel asustuseta salapuiesteel ikka kasvab? Muidu juhtub veel nii, et puiestee nagu oleks aga puid ei ole keegi vahepeal märganud istutada, sest nõukogude aja lõpul, kui kõnealune puiestee väidetavalt linnaplaanile joonistati seda vaevalt keegi enam teha märkas, oli ju siis neil revolutsioonilistel aegadel muudki olulisemat millega tegeleda. Oleks ikka päris nõme, kui puiestee nüüd lõpuks küll uue poliitkorrektse nime saab aga puud endiselt istutamata jääksid! Siit ka ettepanek nimetada kõnealune objekt kohe igaks juhuks lihtsalt Tondiloo teeks, ilma puude olemasolu sealjuures eraldi rõhutamata. Poleks vaja enam ka uuesti ümber nimetada, kui veevaesele paepinnasele istutatud puud kogemata ära kuivama peaksid!