"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Aita politseil tabada kihutavad juhid! (3)
02. aprill 2024
Politsei sõnul teavad ja märkavad kohalikud inimesed kõige paremini, kus on probleemsed kohad liikluses. Kuvatõmmis

Politsei- ja piirivalveamet ootab kuni 5. aprillini aadressil liiklustalgud.ee kõikide tähelepanekuid kohtadest, kus autojuhid pidevalt kiirust ületavad. Märgitud kohad võtab politsei sihikule järgmisel nädalal.

Politsei sõnul teavad ja märkavad kohalikud inimesed kõige paremini, kus on probleemsed kohad liikluses. Näiteks eelmisel aastal tehti liiklustalgute kaardirakendusele enim märkeid Tallinnas Luise ja Koidu tänava ning Toompuiestee piirkonda. Talgute ajal fikseeriti siis seal 14 liiklusrikkumist. Seetõttu kutsutakse kõiki appi andma veebilehel liiklustalgud.ee võimalikult täpselt teada, kus ja millal autojuhid kiirust ületavad.

“Paneme inimestele südamele, kui kohta märgite, märkige võimalikult täpselt kellaaeg. Kui see on näiteks, kus kiiruseületamine on probleem ainult õhtuti, hommikuti, päeval või öösel või kindlal nädalapäeval, nii et mida täpsemini info edastate, seda paremini saame infot kontrollida,” ütles kolonelleitnant Sirle Loigo politsei- ja piirivalveametist.

Liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja, mil politsei keskendub pärast pikki talvekuid kõige põletavamale probleemile liikluses ehk kiiruseületamisele. Kuigi see on üks peamisi liiklusõnnetuste põhjuseid, ei pea inimesed kiiruseületamist teab mis suureks patuks. Möödunud aastal kontrollis politsei liiklustalgutel üle 1600 koha ja tabas ligi 2700 kiiruseületajat.

“Teateid inimestelt liiklustalgute kohta laekub meile üha rohkem. Kui varem tegime ka 24-tunniseid liiklustalguid, siis eelmisel aastal tegime viiepäevased, sest meil pole nii palju ressurssi, et 1600 kohta 24 tunni jooksul kontrollida. Eelmisel aastal kokku tabati 2700 kiiruseületajat, see on väga suur arv ja teeb natuke nukraks küll,” ütles Loigo.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

miks politsei ei oota .....
3. apr. 2024 11:31
teavitamist kohtadest , kus jalgratturid ja tõuksid on jalakäijate osas kui loomad ? Miks politsei ei jälgi otsasõitude vältimiseks - päevatulede vale kasutamist - pidevalt ei ole sisselülitatud eriilmastiku korral tagumised , samuti sõidetakse ka esimesed sisselülitamata
elukestev õpe
2. apr. 2024 12:46
Keelelist korrektsust siinkohal nõuda oleks asjakohatu, elik ülearune. Kui nüüd kastiratturid linna lehte välja andma hakkavad, siis saab kõik iseenesest korda.
keegi
2. apr. 2024 10:38
Keda? Osastav kääne. Aita leida kihutavaid juhte, mitte kihutavad juhid .