"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe korteriühistud saavad hoovide korrastamiseks 138 000 eurot (0)
03. aprill 2024
Suur huvi on turvakaamerate paigaldamise vastu – iga neljas taotleja soovis panustada piirkonna turvalisusse. Foto: Pixabay

Tänavu toetatakse Lasnamäel „Hoovid korda“ programmi raames 20 projekti. Eelarve kokku on 137 803 eurot.

„Kogukonna aktiivsus ja koostöö on võtmetähtsusega Lasnamäe elukeskkonna parandamisel ning „Hoovid korda“ programm on selle näide,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. „Huvilisi oli sellel aastal kaks korda rohkem kui mullu.“

Mitme taotluse puhul on tegemist jätkutegevusega, kus korteriühistu oli koostanud visiooni, kuhu soovitakse jõuda ning jaganud hoovi renoveerimistöid erinevatesse aastatesse. Teised ühistud keskendusid väiksematele projektidele, mille tulemusena rajatakse prügimaju, kõnniteid, haljastust, lahendatakse sademevee ärajuhtimist kinnistult ja uuendatakse laste mänguväljakut. Suur huvi on turvakaamerate paigaldamise vastu – iga neljas taotleja soovis panustada piirkonna turvalisusse.

Toetuse jaotamisel võeti arvesse projektide jätkusuutlikkust, nende mõju linnaruumile ja turvalisusele ning taotleja oma rahalist panust. Otsused antakse korteriühistutele peagi teada.

Linnaosavalitsus innustab korteriühistute esindajaid korrastama oma andmeid, panema kokku vajalikud dokumendid ja esitama avaldus järgmise, 2025. aasta projekti „Hoovid korda“, rahastuse taotlemise jaoks.

Korteriühistud saavad taotleda toetust õueala heakorrastamiseks, kattes 15-70% projekti maksumusest, kuid mitte üle 16 000 euro aastas ning 40 000 eurot ühe hoovi kohta. Hüvitised makstakse välja peale tööde tegemist ja arvete tasumist enne aasta lõppu.

Lisaks “Hoovid korda” programmile on korteriühistutel võimalik taotleda toetusi ka teistest projektidest, nagu näiteks “Fassaadid korda”, “Roheline õu”, “Tuleohutustoetus”, “Auditi toetus”, “Rõdude ja varikatuste auditi jätkutegevuse toetus” ning “Koolitustoetus korteriühistu juhatuse liikmele”. Rohkem infot toetusmeetmete kohta leiab: https://www.tallinn.ee/et/korteriuhistu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid