"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eestlased ostavad Tallinna vanalinna kokku. Millised korterid on kõige popimad? (1)
04. aprill 2024
Vanalinn on suurepärane koht elamiseks siis, kui inimene hindab ajalugu ja mugavust. Foto: Pixabay

Kui aastakümneid oli Tallinna vanalinna kinnisvara paljuski välismaalaste pärusmaa, siis viimastel aastatel on linnaosa kinnisvaraturule sisenenud nii kohalikud kui väliseestlased, kommenteeris ELUM Kinnisvara partner ja kutseline maakler Eveli Lindell, vahendas BNS.

„Viimasel ajal olen märganud trendi, kus eestlastel on suur huvi vanalinna kinnisvara vastu,“ selgitab Lindell. „Seda eriti just väliseestlastel, kes igatsevad kodumaad ja tahavad siia midagi soetada tuleviku perspektiiviga ehk üks päev tagasi tulla või ka põhjusega, et jagada oma elu kahe riigi vahel.“

Kõige populaarsemad on suured kolme- ja neljatoalised perekorterid, eriti just nende hulgas, kelle lapsed käivad vanalinnas koolis, aga ka inimeste seas, kelle lapsed on majadest juba ära kolinud ning kes soovivad elada nüüd südalinna suures korteris.

„Samuti ostetakse palju kahe- kuni neljatoaliseid kortereid lühiajalise üüri (Airbnb) eesmärgil. Mikrokorterid on tihti ülehinnatud ja nende nõudlus seeläbi ka väiksem,“ lisab Lindell.

Vanalinn on suurepärane koht elamiseks siis, kui inimene hindab ajalugu ja mugavust ning et kõik eluks vajalik on jalutuskäigu kaugusel. Suurimad miinused võivad olla elektriküte, turistide hordid ning parkimise puudumine. Suur-Karja tänava ümbrus on lärmakaim, samas kui kõige vaiksemad on Toompea ning  Pikk, Lai ja Uus tänav.

„Müües kinnisvara vanalinnas, on oluline eeltöö,“ märkis Eveli Lindell. „Kontrollida tuleb dokumentatsiooni ja vajadusel peaks küsima arhiivist originaalplaane veendumaks, et pole tehtud ebaseaduslikke ümberehitustöid. Vaadake kindlasti, et ehitisregistris oleks kõik andmed sisse kantud. Ostmisel uurige kindlasti maja plaane ja seisukorda.“

Investoritel soovitab Lindell tutvuda korteriühistu põhikirja ja heade tavadega. „Airbnb ei ole kõikides majades soositud ja pigem on tegemist murekohaga. Enne ostmist tuleks kindlasti ühistust uurida, kas külaliste majutamine on kuidagi piiratud. Seadus seda siiski otseselt ei keela ning pigem on see sätestatud nii öelda maja hea tavana.“

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Harrien
5. apr. 2024 13:02
Ilusatel aegadel oli mõisnikel ikka ka korter linnas, Peterburgis, Revelis, Viiburis. Kui linna oli asja, sai enda pool ööbida, ei pidanud klubisse või konventi jääma. Naised tahtsid ka talviti rohkem linnas olla, seltsielu pärast. Kellega sa talvel mõisas ikka salongi pead, isegi kui kella viie teele pole kedagi tulemas. Ja noored peavad kreiskoolis käies muidu kostiga korteris, või sugulaste poolt võõrustatud saama. Eks nüüd on sama lugu. Muidugi võib autojuhi palgata, kes lapsi kooli sõidutab linna, aga aega läheb päevast päeva liiga palju raisku. Noor elu on ajapingeline. Kui kella kuueks AM pead mensuurile ilmuma, siis kuidas end selleks võrdse vastasena ette valmistada kusagil kaugemal.