"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ilmarise rulapargis tehakse põhjalik uuenduskuur (0)
04. aprill 2024
Ilmarise rulapargi olukord praegu. Foto: Nõmme LOV

Aastaid äärmiselt halvas olukorras rulaparki ootab kevadsuvel ees põhjalik uuenduskuur. 18. märtsil väljastati ehitusluba Ilmarise tänavaspordiala uuendamiseks.

Aastaid on räägitud Ilmarise rulapargi kehvast seisust ning lappida on seda püüdnud nii kasutajad kui linnaosavalitsus. Kahjuks on praeguseks konstruktsioonid pehkinud ning lihtsalt korrastamisest ei piisa.

„Ilmarise rulapargi rekonstrueerimist on noored pikalt oodanud. Nüüd saab see ootuse aeg läbi ja pargi peatselt valmimine on tõsiasi,“ sõnas Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri. „Tuleb mainida, et algselt rajati Ilmarisse vineerist ekstreempark Rainer Vakra vedamisel. Tema rolli ei saa alahinnata ka betoonist pargile rahastuse saamisel, sest vastava ettepaneku Tallinna linnavolikogu liikmena ta mõned aastad tagasi tegi ning toetuse see ka leidis,“ lisas Kuri.

Uus kavandatav Ilmarise Skatepark.
Pilt: Nõmme LOV

Möödunud aastal viis Nõmme linnaosa valitsus läbi riigihanke leidmaks projekteerija ning ehitaja Ilmarise rulapargi ja korvpalliväljaku rekonstrueerimiseks. Kuigi mõne aasta tagused eskiisid hõlmasid ka lainerada on sellest antud asukohas loobutud, et väljak mahuks olemasolevatesse mõõtudesse ning ei peaks ümbritsevale kaitsealale laienema. Projekteerimise käigus selgus, et vajalik on ka ala valgustus täiendavalt üle vaadata ning seetõttu venisid tööd käesolevasse aastasse.

18. märtsil anti Ilmarise tänavaspordialale ehitusluba. Olemasolev rulapark on lootusetult amortiseerunud ning likvideeritakse. Asemele rajatakse betoonist rulapark ning korvpalliväljak saab uuenduse plastikust katendi ja uute konstruktsioonidega.

Järgmisel nädalal alustatakse lammutustöödega ning ala piiratakse ehitustöödeks orienteeruvalt juuni keskpaigani.

Ala projekteeris ning ehitab Gruuvi Group OÜ, tööde kogumaksumus on 247 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.