"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Heategevusaktsioon "Kevadkoputus" kogub raha SOS Lasteküla peredele (0)
06. aprill 2024
Foto: Freepik / Pilt on illustratiivne

200 vabatahtlikku Southwestern Advantage programmi tudengit koguvad laupäeval heategevusliku aktsiooni “Kevadkoputus” raames raha SOS Lasteküla lastega peredele suunatud ennetustöö toetuseks.

Seekord koputatakse ustele Elvas, Harkus, Jõelähtmel, Jõgeval, Keilas, Kiilis, Kohilas, Lääne-Harju vallas, Maardus, Nõos, Paides, Pärnus, Raasikul, Rae vallas, Raplas, Rõngus, Sakus, Sauel, Tallinnas, Tartus, Türil, Viimsis, Viljandis, Võrus. „Kevadkoputuse“ aktsioonis osalevatel tudengitel on SOS kaelakaardid ja kotid.

Lisaks suurele koputusaktsioonile 6. aprillil, on tudengid väljas ka kaks nädalat hiljem, 20. aprillil.

Koputuste raames kogutakse raha SOS Lasteküla lastega peredele suunatud ennetusteenuse avamiseks Põlva ja Mulgi vallas ning olemasolevates piirkondades teenuse jätkamiseks. Suvel Ameerikas raamatuid müüvate tudengite eesmärgiks on heategevusliku aktsiooniga koguda 60 000 eurot.

SOS Lasteküla pikaajaline kogemus keeruliste perede abistamisel näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada. SOS Lasteküla on saanud teenuse avada 16 omavalitsuses, kuid vajadus on suurem. Teenus toimib peamiselt annetuste toel. Kohalikud omavalitsused panustavad praegu 28 protsenti. Sel aastal on ennetusteenuse kogukulu 797 379 eurot.

Eestis on perest eraldamise ohus 400 last ning oma sünnipere juures ei ela täna erinevatel põhjustel 714 last. SOS Lasteküla ennetusteenusel on hetkel 203 peret, milles kasvab 444 last. Eelmisel aastal suutis tugitöötajate abiga ületada raskused 121 peret ning taas iseseisvaks ja toimetulevaks saada. Iga iseseisvalt toimetulev pere on ühiskonnale tervikuna kasulikum. Nii väheneb sotsiaaltoetuste saajate arv ja laste heaolu on tagatud lapsele kõige loomulikumas kasvukeskkonnas – oma sünnipere juures.

Inimesed, kelle ukseni tudengid ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad toetada, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritel 900 66 90 (25 eurot), 900 66 80 (10 eurot), 9006670 (50 eurot).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.