"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA GALERII. Piip ja Tuut teevad botaanikaaias taimeteatrit (0)
06. aprill 2024
Vahel kehastuvad Piip ja Tuut ka ise puudeks ja taimedeks, et lood selgemini vaatajate ette tuua. Foto: Aleksandr Guzhov

Laste lemmikud Piip ja Tuut hakkavad võrseid ajama! Laupäeval, 6. aprillil esietendub Tallinna botaanikaaias nende uus lavastus, kus saame teda, milliseid salajasi mõtteid mõlgutavad omavahel taimed ja puud. Kui tähelepanelikult kuulata, siis võime isegi nende keele ära õppida!

Vaata galeriid (33)

Tallinna botaanikaaia palmimajas esietendub Piibu ja Tuudu uus näidend, mis juhib tähelepanu sellele, kuidas puud, põõsad, lilled ja kõik teised taimed räägivad, aga meie ei kuule nende juttu.

“Need taimed siin ise ütlesid meile, missugust lugu tuleks rääkida. Armastuslugu. Ja see armastuslugu on küll taimedevaheline, aga ikkagi räägib meist inimestest, kuidas me peaksime ja kuidas tuleks taimedega ringi käia ehk loodusega meie ümber,” ütles näitleja-lavastaja Toomas Tross.

“Taimed saavad hakkama, hoopis inimesed vajavad tuge. Seda tahamegi neile pakkuda, kui kutsume nad sellisesse keskkonda, siia istuma. Kõige toredam on see, kui etendus on läbi, saab minna ringi kõndima ja avastama ja tutvuma nende taimedega, kellest me juttu tegime,” ütles näitleja-lavastaja Haide Männamäe.

Vahel kehastuvad Piip ja Tuut ka ise puudeks ja taimedeks, et lood selgemini vaatajate ette tuua. Näiteks on nad kuulnud, et võõramaa puud imetlevad õues tuule käes tantsivaid kohalikke puid ja põõsaid. “Võin välja öelda, me alustame oma etendust sellistena, et oleme kärbsed,” ütles Tross.

Kuidas teie hinnangul tänapäeval eestlased suhestuvad looduse ja taimedega?

“Väga hästi. Missugune kisa tõsteti ja endiselt käib, kui nii palju metsa maha võtame ja kisama peabki, sest me kahjuks ei kuule, kuidas puud kisavad, nii et me peame nende eest kisama,” ütles Tross.

Etendus sobib vaatamiseks peredele, lasteaia- ja koolirühmadele, kuid vaatama on oodatud kõik.

“Kuigi praegu vist on piletitega juba kitsas käes. Meile üllatusena keskkonnavahetus Piibu-Tuudu näol mõjus nii, et inimesed kõik tahtsid kohe tulla, aga mõned salapiletid läksid veel müüki, nii et kiiremad jõuavad,” ütles Männamäe.

“Piip ja Tuut ajavad võrseid” esietendub Tallinna botaanikaaias 6. aprillil.

Kokku on kuu aja jooksul kaheksa etendust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.