"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII. Harku rabas toimus 50. juubelit tähistav rabajooks (2)
09. aprill 2024
Harku rabas toimus pühapäeval 50. juubelit tähistav rabajooks Foto: Ilja Matusihis

Tallinnas Harku rabas toimus 21. aprillil kevadine rabajooks, tegemist on 50 aastat kestnud ja kaks korda aastas läbiviidava traditsioonilise üritusega, mida seekord korraldatati 99. korda.

Vaata galeriid (77)

Esimene rabajooks toimus 6. aprillil 1974. aastal. Harku rabas kevadel ja sügisel toimuvast jooksust on saanud aja jooksul tõeline Nõmme sümbol. Järjekorras järgmine ehk 99. rabajooks stardib 21. aprillil kell 11 Harku terviseraja idaparklast. Suvila ja Kalda tänava ristmiku lähedal.

Otsusega saab viivitada viimase hetkeni, sest osalustasu pole ja registreerimine veidi üle 6 kilomeetri pikkusele distantsile toimub kohapeal.

Esimesel rabajooksul 50 aastat tagasi oli 71 osalejat. Sealt alates on üritus kasvanud ja viimastel aastatel on osalejate arv jäänud 1500 kanti. Rekordilised 2379 osalejat oli viis aastat tagasi 91. rabajooksul.

Rabajooks on teadaolevalt ainus osalustasuta jooksuvõistlus Eestis. Samuti puudub kiipidega ajavõtt, kuid finišis saab igaüks oma aega elektrooniliselt ajatabloolt vaadata.

Rabajooksul on ühisstart kell 11 ja siis iga 5 minuti järel kuni viimase stardini kell 12. Kolme kiiremat naist, meest ja kuni 12-aastast tüdrukut ning poissi autasustatakse kinkekottidega.

Esimesed 1000 lõpetajat saavad traditsioonilise Rabajooksu vimpli, mis iga kord on erineva kujundusega. Neid, kes rabajooksudel kümneid kordi osalenud on palju ja nii mõnelgi nõmmekal on ette näidata muljetavaldav vimplite kollektsioon. Tänavu on vimpli kujundanud nõmmekate poolt armastatud kunstnik Kadri Roosi.

Kaks Rabajooksuks ettevalmistavat treeningut toimuvad sel ja järgmisel kolmapäeval kell 18 Harku terviseraja idaparklas ehk Rabajooksu stardi- ja finiši alal. Treeninguid viivad läbi Nike Run Club treenerid. Mõlemale treeningule toimub eelregistreerimine www.treenime.ee/nrc.

Märksõnad:
Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Phoenix
22. apr. 2024 11:18
Monster Pizzast ei teatud vimpli näitamisel 15% allahindlusest mitte midagi. Järve sportlandis teadis juhataja.
Hauptmann
21. apr. 2024 19:20
Miks nii vähe vimpleid? Viimati osalesin 1987 ja enne seda nendest kordadest on vimpleid, sellel korral paraku ei saanud.

Seotud artiklid