"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kolmapäeval oli Eestis mitmes paigas rekordiliselt soe ilm (0)
10. aprill 2024
Im oli mitmel pool üle Eesti täna suviselt soe. Foto: Pixabay

Täna sai Eestis purustatud taaskord väike rekord. Nimelt oli mitmel pool Eestis mõõtmisajaloo kõige soojem 10. aprill, kirjutab keskkonnaagentuur oma Facebooki lehel. 

Kui hommikul oli veel võrdlemisi jahe, siis ennelõunal toimus õhutemperatuuri kiire tõus Mandri-Eestis. Näiteks mõõdeti Võru vaatlusjaamas kella 9 ja 10 vahel 7 kraadine temperatuuri tõus. Peipsi ääres Mustvees tõusis aga temperatuur päeva jooksul 20 kraadi võrra, kõige kiirem tõus oli seal kella 14 ja 15 vahel, mil temperatuurinäit tõusis 11°C kuni 24°C-ni.

Päeva kõige kõrgemad temperatuurid tulid Kagu-Eestist, kus mitmes jaamas mõõdeti õhutemperatuuriks 25°C. Tartu-Tõravere meteoroloogiajaamas mõõdeti 25,6°C, Võrus 25,5°C ja Valgas 25,0°C. Nii vara ei ole veel Eesti mõõtmisajaloo jooksul õhutemperatuur üle 25°C tõusnud, mis on erakordne. 13. aprillil 1989 oli Harkus 24,9°C ja 21. aprillil 2000 Valgas 24,8°C. Kõige varasem 25°C oli mõõdetud 22. aprillil 1996 Tiirikojal. Nüüdseks on 25°C piir nihkunud lausa 12 päeva võrra ettepoole.

Nii soe õhumass jõudis Eestisse tänu ida pool valitsenud kõrg- ja lääne pool asunud madalrõhkkonnale, mille vahel olevas õhuvoolus kandus Põhja-Aafrikast suvine soojus ühes kõrbetolmuga Eestini.

Kagu-Eestist 127 km kaugusel Kihnu saarel jäi aga päevane õhutemperatuur kõigest 5 kuni 9°C vahele.

Kuurekordid jäid kõikides jaamades püsima.

Aprillikuu absoluutne maksimum on mõõdetud Kundas (27,6°C) 24. aprillil 2000.

Järgnevad päevad enam nii soojad ei tule. Päevamaksimumid jäävad enamasti 15°C piirist madalamale. Pikem prognoos näitab järgmiseks nädalaks jahenemise trendi.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.