"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Madle Lippus: pühapäevaks on koalitsioonilepe olemas, soovime kiiremini tööga pihta hakata  (0)
10. aprill 2024
Tallinna linnapea kohusetäitja Madle Lippus. Foto: Ilja Matusihis

Jätkame veel viimaseid arutelusid lähipäevadel, et saada pühapäevaseks linnavolikogu istungiks lõplikult koalitsioonileppega valmis. Samuti arutleme praegu, milline saab personaalselt olema tulevase linnavalitsuse koosseis,“ rääkis Tallinna linnapea kohusetäitja ning koalitsioonikõnelustel osalev Madle Lippus.

Tema sõnul räägitakse samas mitmeid pealinna ja riigielu samal ajal puudutavaid küsimusi praegu läbi Toompeal. Arutlusi Eestis elavatelt Vene kodanikelt kohalikel valmistel valimisõiguse äravõtmiseks peetakse rohkem erakondade sees ning parlamendis, mitte niivõrd Tallinna koalitsioonikõnelustel.

Koalitsiooni osapoolte erakondade ja piirkonna juhtorganid tulevad veel nädalavahetuseks kokku, et kinnitada nii lepe ja programm kui teha ka linnavalitsuse koosseisu puudutavad otsused. 

Lippus tõi kõneluste sisu poole pealt välja, et kindlasti minnakse edasi eestikeelsele haridusele üleminekuga. Tallinn on selleks juba koostanud tegevuskava ning leppes veel täpsustatakse seda.

Tähtis on selles protsessis toetada ka eestikeelse õppega koole. „Juba praegu on teada, et sinna läheb sel sügisel palju vene keelt rääkivaid lapsi ning neil koolidel tuleb kas siis keelekümbluse teel või muul moel eesti keeles õpet pakkuda,“ rõhutas ta lisades, et korrastatakse kindlasti ka haridusvõrku ning jätkatakse kodulähedaste lasteaedade rajamisega. 

Koalitsioonilepe näeb ette ka pealinna ja lähivaldade ühistranspordi süsteemi parema ühildamise ja korrastamise. „Soovime sellega võimalikult kiiresti pihta hakata, et muudatusi saaks juba järgmisel aastal ellu viia,“ märkis Lippus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid