"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Viis Tallinna hoonet saab elektrihäire puhuks generaatori, tehing läheb maksma pea miljon eurot (0)
11. aprill 2024
Generaator paigaldatakse ka Tallinna linnavalitsuse hoone juurde. Foto: Albert Truuväärt

Osaühing Bergland ehitab septembri alguseks Tallinna viiel hoonel välja üle miljoni euro maksva sõltumatu varutoitesüsteemi, paigaldades statsionaarsed diiselgeneraatorid, et oleks võimalik tagada elekter pealinna kerksuskeskustes.

Generaatorid paigaldatakse Iru Hooldekodu, Põhja-Tallinna valitsuse, Pirita linnaosa valitsuse, Lasnamäe linnaosa valitsuse ja Tallinna linnavalitsuse juurde.

Generaatorid paigaldatakse püsivalt hoonete territooriumile ning ühendatakse alaliselt hoone elektrisüsteemiga. Generaatorid käivituvad elektrikatkestuse korral automaatselt ja on varustatud vajaliku ümberlülitumise seadmestikuga. Diiselgeneraatorid on linnale üleandmisel koheselt kasutusvalmis ning nende võimsus on vastavalt hoone vajadusele vahemikus 100 kuni 400 kVA.

Ehituslepingu summa on 993 100 eurot, millele lisandub käibemaks. Sõltumatu varutoitesüsteemi väljaehitamiseks linnahoonete juurde on linna lepingupartneril aega septembri alguseni.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on elanike turvatunde ja toetuse tagamine võimalikes kriisiolukordades ülioluline. „Üleeile Ukraina kolleegidega kriisivalmiduse õpimomente jagades tõdesime taas, et elektrist sõltuvad paljud kriitilised igapäevased tegevused. Elektri tagamine võimaldab hoida käigus nii veevarustust kui ka laadida sidevahendid,“ rääkis Terik.

„Tallinn on võtnud eesmärgiks tõsta kriisikindlust, luues igasse linnaossa kerksuskeskused ehk välisest elektrisüsteemist sõltumatud hooned. Generaatorite olemasolu aitab tagada oluliste linnahoonete elektrivarustuse ja teenuste toimimise ka ootamatute häirete korral. Kerksuskeskustes on alati olemas vesi, elekter ja toasoe ning seal antakse inimestele vajalikku teavet olukorra kulgemisest,” lisas abilinnapea.

Järgmised kuus linnahoonet ootavad oma järge ja hetkel on projekteerimisel varutoitesüsteemide rajamine ka Nõmme, Kesklinna, Haabersti, Kristiine ja Mustamäe linnaosavalitsuse ning Vabaduse väljak 10 hoone juurde.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.