"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linn rajab Põhja-Tallinna Karjamaa tänavale uue põhikooli (0)
15. aprill 2024
Uue põhikooli loomine toob leevendust koolikohtade osas nii Põhja-Tallinna kui teatud määral ka Kesklinna piirkonda. Foto: Jelena Rudi

Esmaspäeval, 15. aprillil tutvustasid Tallinna linna ja Sammas Arhitektuuribüroo OÜ esindajad Põhja-Tallinnas aadressil Karjamaa 18 asuva uue koolihoone projekti ja hoone ehituse käiku.

Arvestades piirkonda üha lisanduvaid uusarendusi ja sellega suurenevat koolikohtade vajadust plaanib Tallinna linn rekonstrueerida kuni 2021. aastani koolina kasutatud hoone ja avada seal uue 864 õpilaskohaga põhikooli, teatas linnavalitsus. Koolihoone rajamiseks on linnaeelarvest eraldatud kokku 11,3 miljoni eurot, sellest käesoleval aastal ligi 5 miljonit eurot. Ehitustööde lõpptähtaeg ja uue koolihoone avamine on kavandatud 1. septembril 2025.

Tallinna haridusameti juhataja Kaarel Rundu selgitusel on arengustrateegia “Tallinn 2035” oluliseks eesmärgiks mitmekesine ja terviklik haridusvõrk, kus heal tasemel põhiharidus on kättesaadav kodu lähedal. “Põhja-Tallinn on kiiresti arenev piirkond, kuhu asub elama üha enam noori peresid. Sellel on tuntav mõju ka haridusvõrgule, sest piirkonnas olemasolevad koolid ei suuda enam piisaval hulgal põhikoolikohti pakkuda. Uue põhikooli loomine toob leevendust koolikohtade osas nii Põhja-Tallinna kui teatud määral ka Kesklinna piirkonda,” ütles Rundu.

Rekonstrueeritaval hoonel on kolm korrust, lisaks katuse- ja keldrikorrus. Uuendamise käigus on kavas suurendada hoone mahtu kolmandiku võrra – juurde ehitatakse saali ja aatriumi laiendus. Keldrikorrusele on kavas rajada varjumiskoht. Hoone kolmele korrusele tulevad õppeklassid, katusekorrusele on kavandatud ruumid huvitegevuse, sealhulgas robootika harrastamiseks.

Ebavajalike vaheseinte eemaldamisega saavutatakse avatus ja õhulisus, et päevavalgus pääseks ka koridoridesse. Suuremaid õpperuume saab liigutatavate vaheseintega väiksemateks jagada. Õppeklassid sisustatakse mööbliga, mis võimaldab nii individuaal- kui ka grupiõpet.

Lõuna poole jäävast aatriumist on otsepääs õuealale väliürituste korraldamiseks. Aatrium on mõeldud vastavalt vajadusele toimima nii söögisaali, aktusesaali kui ka rekreatsioonialana. Multifunktsionaalse saaliga hariduskeskusel on linnavalitsuse hinnangul potentsiaali kujuneda ka piirkonnakeskuseks, kus koolivälisel ajal saab läbi viia erinevaid kultuuriüritusi.

Olemasolev õueala korrastatakse ja muu hulgas ehitatakse sinna katusega rattaparklad. Sportimisvõimaluste laiendamiseks plaanitakse koostöös Tallinna kultuuri- ja spordiametiga sisustada sobivalt kõrval asuv spordihoone, samuti on võimalik kasutada linna maal olevaid spordirajatisi aadressil Karjamaa tänav 5.

Praegu on objektil toimumas ettevalmistustööd, keldrikorruse prahist koristamine ja mittekandvate konstruktsioonide lammutustööd. Töid teeb riigihanke alusel Norete Grupp OÜ. Ettevalmistustööde tähtaeg on maikuus, millele järgneb projekteerimis- ja ehitustöö.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.