"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnavalitsus vahetas välja Tallinna Hambakliiniku nõukogu (1)
15. aprill 2024
Tallinna Hambakliiniku nõukogu liikmed vahetati välja.

Tallinna linnavalitsus otsustas esmaspäeval kõik sihtasutuse Tallinna Hambakliinik nõukogu liikmed tagasi kutsuda ja nimetas nende asemele uued.

Linnapea Jevgeni Ossinovski põhjendas nõukogu liikmete tagasikutsumist asjaoluga, et nad ei ole järelvalveorganina piisavalt hästi toime tulnud.

Linnavalitsus nimetas uuteks nõukogu liikmeteks linna pearaamatupidaja Kaja Vahari, Tallinna linnakantsleri Kairi Vaheri ja linnasekretär Priit Lello. 

„Nendel lasub vastus langetada lähipäevil järgmised juhtimisotsused selleks, et tagada edaspidi sihtasutuse normaalne töö, töörahu kollektiivis ja teiselt poolt tagada ka seda, et linna raha edaspidi ei väärkasutataks,” lausus Ossinovski.

Tallinna linna sisekontroll tuvastas SA Tallinna Hambakliinik tegevust kontrollides, et endiselt on lahendamata pikaajalised juhtimisprobleemid ja uurib, kas nõukogu liikmeid on hoitud infosulus.

Linnapea kohusetäitja Madle Lippus tegi aprilli algul linnavalitsusele ettepaneku Tallinna Hambakliiniku nõukogu tagasi kutsuda pikemaajaliste juhtimisprobleemide tõttu, millele osutas tähelepanu linna sisekontrolliteenistus ka kahe aasta eest järelkontrolli käigus.

„Kokkuvõtvalt leidis sisekontroll juba toona, et kliiniku juhtimises olid süsteemsed probleemid ning andis soovitused asutuse juhtimise parandamiseks. Paraku ei ole tähelepanekute ega soovituste järgi varasemaid puudusi kõrvaldatud ning ka praegu käimasoleva sisekontrolli ülevaatest ilmnevad jätkuvad juhtimisprobleemid,“ selgitas Lippus. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Juhti ei vahetanud välja?
15. apr. 2024 21:02
Juht istub seal ikka edasi?!