"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinn võtab esimesena Eestis püsivalt kasutusele elektribussid, esimesed uued sõidukid on kohal (4)
16. aprill 2024
Täna hommikul saabusid Poolast Tallinna elektribussid, mis liinile jõuavad maikuus. Foto: TLT

Tallinna ühistranspordis algas uus ajastu: 16. aprilli varahommikul jõudsid Poolas asuvast Solarise tehasest kohale AS Tallinna Linnatranspordi (TLT) tellitud elektribussid, mis alustavad regulaarseid liinisõite mais. Elektribusside soetuseprojekti maksumus on 10,3 miljonit eurot. 

Varasemalt on elektribusside erinevad mudelid olnud Eestis vaid katsetustel, teatas Tallinna Linnatransport. Lisaks võtab ettevõte kasutusele ka põhjamaistesse tingimustesse sobiva laadimistaristu, mis hakkab esialgu asuma kahes kohas – Kadaka tee garaažis ja Väike-Õismäe lõppjaamas.

TLT juhatuse liikme Kaido Padari sõnul kujutab elektribusside regulaarsel liiniveol rakendamine uue ajastu algust pealinna ja kogu Eesti ühistranspordis, mille kaugem eesmärk on täielik üleminek nullemissiooniga sõidukitele. “Meil TLT-s on suur rõõm ja loomulikult ka vastutus olla antud vallas teerajajad, sest töö ei lõpe pelgalt ühissõidukite liinile toomisega, vaid nende otstarbekas, majanduslikult põhjendatud ning vajaduspõhine kogukonna huvides rakendamine, nõuab ka tugisüsteemide arendamist,” märkis Padar.

Uued elektribussid hakkavad tema kinnitusel kasutama taastuvelektrit, nagu ka TLT trammid ja trollid. “Saame esimestena Eestis hindamatu kogemuse, kuidas akubussid meie ilmastikus käituvad, millised on selle sõiduomadused ja sõitjamugavus. Oleme kindlasti valmis teiste transpordiettevõtetega kohtumiseks ja kogemuste jagamiseks, et moodne elektriveerem jõuaks ka muude Eesti linnade tänavaile,” lisas juhatuse liige. 

Padar kinnitas, et kuna aastas läbivad ühissõidukid Tallinnas rohkem kui 36 miljonit kilomeetrit, avaldab iga uuendus linnapildile olulist mõju. „Tänu elektribussidele vähenevad ka ettevõtte kulud, kuna busside keskmine energiavajadus moodustab 1,20 kWh, mis praeguste elektri- ning kütusehindade võrdluses lubab selget kokkuhoidu,“ lisas juhatuse liige. „Meie töö ei lõpe pelgalt elektribusside liinile toomisega, vaid nende otstarbekas, majanduslikult põhjendatud ning vajaduspõhine kogukonna huvides rakendamine, nõuab ka tugisüsteemide arendamist ning ettevõtte struktuuride oskusteabega kindlustamist. Tegeleme sellega edukalt ning oleme valmis oma kogemusi jagama teiste transpordiettevõtetega, et moodne elektriveerem jõuaks ka muude Eesti linnade tänavaile,“ ütles Padar. 

Tuleval nädalal algavad TLT-s ka bussijuhtide koolitused uute elektribusside spetsiifika tundmaõppimiseks.

Tallinna trammid ja trollid sõidavad 100% taastuvelektril ning ka elektribussid hakkavad kasutama puhast energiat. Elektribusside soetuseprojekti maksumus on 10,3 miljonit eurot, millest 2,6 miljonit katab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toetus.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vana
21. apr. 2024 09:55
1,2 kWh kulutab minu naine kui süüa teeb ja pesu peseb, triigib jms. Bussil on kulu ikka üksjagu suurem. Aga kindlasti mõistliku kasutuse juures tasuvad elektrisõidukid end ära juba selle pärast, et elekter on kodumaine aga diisel tuleb kalli raha eest sisse osta.
Kahtlev
17. apr. 2024 16:00
Talvel näitas YLE TV-s kuidas soomes bussijuhid kurtsid, et nende uutel elektribussidel on probleemid salongiküttega, mis ei ole talvel piisavalt tõhus. Küsimusi tekitab ka suvine salongi jahutussüsteemi tõhusus juhul kui see uutel bussidel üldse olemas on.
Usutav
18. apr. 2024 06:29
Eks see ole igati loogiline, et selliseks üsnagi energiakulukaks luksuseks akude mahutavusest enam ei piisa, eriti veel linnaliinidel, kus kõik uksed tihti suurema osa ajast rohkem pärani avatud kui suletud. Aga pole paraku meie võimuses selgitada seda juba ammu igasuguse reaalsustaju kaotanud otsustajatele kes on võtnud eesmärgiks juhtida kogu Euroopa kiirmarsil rohekatastroofi, kui nad just enne seda veel siin isegi tuumasõda korraldada ei jõua.
asd
17. apr. 2024 08:00
Elektribussid ehk trollid?

Seotud artiklid