"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Opositsioon hääletas Tallinna volikogus maha istungi päevakorra (0)
18. aprill 2024
Vaade Tallinna linnavolikogu istungile. Foto: Jelena Rudi

Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni saadikud hääletasid neljapäeval Tallinna linnavolikogu istungil maha istungi päevakorra, andes sellega vastulöögi riigikogus toimunud opositsiooni vaigistamisele, sedastas BNS.

Tallinna linnavolikogu liige ja Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et päevakorra mahahääletamine on protest selle vastu, mis toimub riigikogus. „Sotsiaaldemokraadid, Eesti 200 ja Reformierakond eiravad õigusriigi ja demokraatia põhimõtteid, takistades opositsiooni tööd parlamendis. Opositsioonilt võeti viimane võimalus võidelda koalitsiooni eelnõude vastu,“ ütles Kõlvart.

Mihhail Kõlvart juhtis ka tähelepanu, et pühapäeval Tallinna linnavolikogus toimunud linnapea valimine ei lähe kokku euroopalike väärtustega, mida valitsuserakonnad riigis võimul olles on propageerinud. Kõlvart meenutas, et just Isamaa esimees Urmas Reinsalu mõistis 2016. aastal hukka presidendivalimiste salajasuse rikkumise.

„Riigis võimul olevad erakonnad on rääkinud Euroopalikest väärtustest, kuid pühapäeval oli volikogu saalis küll mingi teine Euroopa. Antud juhtumi puhul saab paralleele tõmmata diktatuuririikides toimuvate valimistega, kus tulemuse saavutamiseks ei häbeneta kasutada ka kõige räpasemaid võtteid,“ rääkis Kõlvart. 

 „Reformierakonna juhitud valitsus on hädas riigieelarve aukude lappimisega ja nüüd püütakse tulla lõhkuma toimivat Tallinna linna. Nii olemegi juba kuulnud jutte linnavara müügist, loomaaia ja teatrite riigistamisest, toimivate Tallinna haiglate ühendamisest võlgades Põhja-Eesti regionaalhaiglaga,“ jätkas Kõlvart. 

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski sai pühapäeval Tallinna linnavolikogus linnapea valimisel esimeses hääletusvoorus 38 poolthäält ja ei osutunud valituks. Teises hääletusvoorus sai Ossinovski 39 saadiku toetuse. Alles kolmandal katsel kogus Ossinovski 79 liikmega Tallinna volikogus 41 häält ja osutus valituks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.