"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIIMASEID PÄEVI! Näitus Rotermanni soolalaos näitab Jaapani arhitektuuri uusi suundi (1)
18. aprill 2024
Näitus "Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad" on avatud 28. aprillini. Foto: Elin Hein

Rotermanni soolalao 2. korruse suures saalis on 28. aprillini üleval näitus “Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad”, mis tutvustab Jaapani noorte arhitektide põlvkonda. Näitusel kujutatakse arhitektuuri, mis kaldub kõrvale traditsioonilisest arhitekt-autori kuvandist.

Vabas vormis rühmanäitus on Jaapani kõige nooremast arhitektide põlvkonnast, kes ei vasta päriselt lääne ettekujutusele Jaapani arhitektuurist. Minnes kaugemale vormipõhisest lähenemisest, mis kaunistavad tavaliselt Euroopa ja Põhja-Ameerika arhitektuuriajakirjade lehekülgi, tutvustab näitus pigem ühiskonna ja keskkonnatemaatikaga suhestuvaid büroosid, kes ei karda jätta oma töödesse lihvimata nurki.

Vaata galeriid (24)

Näitus keskendub noorele ja vähemtuntud arhitektide ringile, kes alustasid erialase tööga peale 2011. aasta vapustusi, kui toimusid Tohoku maavärin ning Fukushima tuumakatastroof. Nad on pööranud selja tavapärasele arhitekt-autori kuvandile ning avastanud enda jaoks võlu üheskoos tegutsemises, rohujuuretasandilt alguse saavas projekteerimises ning uutes rollides, mida seni pole kavandamisprotsessis oluliseks peetud.

Noored arhitektid on loonud rea keskkonnahoidlikke ja sotsiaalseid lahendusi, eesmärgiga saada hakkama piiratud ressursside ja juba olemasoleva ruumi ning materjalidega.

S AM Šveitsi Arhitektuurimuuseumi näitus on kohandatud Eesti Arhitektuurimuuseumi jaoks. Näituse kuraatoriks on Yuma Shinohara (S AM).

Näitus “Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad” on avatud 28. aprillini.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Susan Benson
18. apr. 2024 22:38
Tere, daamid ja härrad, kas vajate rahalist abi? Mina olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant. Kas vajate oma projekti lõpuleviimiseks ärilaenu, eralaenu, hüpoteeklaenu või laenu? Kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume igasuguseid laenuteenuseid, sealhulgas pika- ja lühiajalisi laene, tagatisega ja tagatiseta laene ja palju muud. Lisateabe saamiseks kirjutage meile e-posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või saatke mulle sõnum otse WhatsAppi kaudu: +447915601531 ja saate kohe vastuse. Laen usaldusväärselt ja pädevalt ettevõttelt on see, mida vajate oma eesmärgi saavutamiseks. Oleme kõikehõlmav finantsteenuste ettevõte ja oleme pühendunud aitama teil täita kõik teie soovid. Oleme spetsialiseerunud struktureeritud finantslahenduste pakkumisele üksikisikutele ja ettevõtetele kõige tõhusamal ja kiiremal viisil.