"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Näitleja Tambet Tuisu häälega rakendus õpetab vene õpetajatele eesti keelt (1)
24. aprill 2024
Toomas on eesti keele õppijate jaoks loodud virtuaalne vestluspartner, kellele on hääle andnud näitleja Tambet Tuisk. Foto: Siim Lõvi /ERR / Scanpix

Virtuaalne Toomas õpetab vene õpetajatele eesti keelt, soovitades näiteks, kuhu Tallinnas võiks jalutama minna.

“Toomas, kuhu ma võiksin Tallinnas jalutama minna?” võib telefoniäpilt küsida. “Soovitaksin külastada vanalinna, Kadrioru parki, Pirita promenaadi, Rotermanni kvartalit või lillepaviljoni,” vastab virtuaalne mees näitleja Tambet Tuisu sisse loetud häälel.

“Kõigis neis kohtades on võimalik nautida linnamelu, ajaloolist arhitektuuri või loodust. Kas soovid veel mõnda soovitust või on sul mõni kindel eelistus?”

Toomas on eesti keele õppijate jaoks loodud virtuaalne vestluspartner. Ta on üks mitmest Multikey mobiilirakenduse funktsioonidest, mis on Tallinna õpetajatele nüüd tasuta kasutamiseks. Peale Toomase on saadaval ka programm, mis õpetab eesti keelt eesti kultuuri ja kunsti kaudu.

“Rakenduses on ka 55 harjutust,” lausus Multikey rakenduse asutaja Natalja Kitam.

“Kui teha need läbi, võtab 5-10 minutit päevas, et õppida 80% grammatilistest vormidest, mida inimesel igapäevaseks kõneks vaja.”

Praegu võib karta, et umbes 450 Tallinna õpetajat ei saa uute keelenõuete tõttu sügisel oma ametikohal jätkata. Kõik sõltub sellest, kui paljud venekeelsed õpetajad sooritavad eesti keele C1 taseme eksami. “Arvan, et paljud õpetajad tahavad siiski klassikaliselt koolitustel õppida,” ütles Õpetajate Majja loodud metoodika- ja kompetentsikeskuse ehk MEKK-i juht Natalja Mjalitisna. “Samas tulevad kõik muud lahendused igati kasuks ja toeks.”

Eesti keele õppeks on Multikey rakendus tasuta kättesaadav kuni 700 Tallinna õpetajale.

Rohkem infot multikey.app

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tore!
24. apr. 2024 10:55
Keelepõhine koolide jaotus kaob ja poolkeelsed õpetajad hakkavad koolitama läbisegi eesti- ja venekeelseid lapsi! Kas see nüüd ongi see mida taheti?