"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vandaalid lõhkusid Järve kettagolfiraja (0)
07. mai 2024
Võistlussarja Snäp! üks etapp pidi toimuma sel nädalal just Järve discgolfipargis. Foto: Ilja Matusihis

Vandaalid lõhkusid ja varastasid Tallinnas Järve kettagolfi radadel korve ning eemaldasid rajakaardid.

“Veel eelmisel nädalal oli Tallinnas üks täismahus ehk 18 korviga kettagolfirada. Täna pole enam sedagi. Sest juba mitmendat korda sel aastal käidi Järve discgolf’i-pargis vandaalitsemas. Lõhuti ja varastati korve, rajakaardid eemaldati,” kirjutas Eesti discgolfi liit.

Eesti discgolfi liidu peasekretäri Hristo Neilandi sõnul on tegemist nii mõistusevastase teoga, et seda on raske kommenteerida. “On selge, et Järve rada on Tallinna harrastajatele hädavajalik ja igal juhul teeme kõik mis saame, et Järve rada mitte ainult taastada, vaid teha ta veel parem kui varem. Juba käivad tööd PRO raja uue disainiga avamiseks ja puuetega inimestele ligipääsetava raja loomiseks,” ütles Neiland.

Ta rõhutas, et vajalik on ka kogukonna abi ja tugi. “Kui kellelgi on infot, mis aitaks vandaalid tabada või ideid, kuidas parki paremini kaitsta, siis see on kõik väga teretulnud,” lausus Neiland.

Järve discgolfipargi hävitamine ei mõjutaliidu hinnangul mitte ainult praeguseid mängijaid, vaid ka tulevasi põlvkondi. Eesti discgolfi liit on muuhulgas võtnud oma südameasjaks spordiala populariseerimise ka koolinoorte seas, lükates käima võistlussarja Snäp!, mille üks etapp pidi toimuma sel nädalal just Järve discgolfipargis.

“Õnneks on liidus ettevõtlikud ja lahendustele orienteeritud inimesed, kes viivad kolmapäeval ajutised korvid kohale ja võistlus saab korraldatud,” märkis discgolfi liit.

Tallinnas ja selle lähiradadel, Kurnas, Järvel ja Männikul, mängiti möödunud aastal üle 40 000 ringi discgolfi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.