"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinna hotellides ja restoranides haigutab tühjus. Kuhu on kadunud turistid? (5)
07. mai 2024
Aprillis oli Tallinnas käive hotellitoa kohta keskmiselt 10% väiksem kui eelmisel aastal. Foto: Ilja Matusihis

Tallinna hotellides valitseb tühjus. Broneeringuid tehakse vähe ja olemasolevaid tühistatakse. Eelolev suvi tõotab Tallinna turisminduses tulla veelgi kehvem kui eelmine.

Kui veebruaris vaatas turismisektor suvele optimismiga ja lootis rohkem reserveeringuid, siis nüüdseks on see haihtunud. Paari kuuga toimusid olulised muutused.

“Aprilli kiirstatistika ütleb, et aprillis Tallinnas oli käive keskmiselt toa kohta umbes 10% väiksem kui eelmisel aastal,” ütles Eesti hotellide ja restoranide liidu tegevjuht Killu Maidla.

Suvekuud ei tule hotellidele kerged. Arvestades üldist kulubaasi peaksid ööbimishinnad tõusma, ent see peletaks viimasedki külalised. Radisson Collectioni kommertsdirektor Vitali Makejev tunnistab, et praeguses olukorras on hotellidel keeruline lähitulevikku ennustada.

“Viimaste kuude trend näitab, et tellimused tulevad suhteliselt viimasel hetkel, kaasa arvatud suured rühmatellimused. Raske on ennustada, millised tulevad lähikuud,” sõnas Makajev.

Turismisektor taastub, ent vaevaliselt. Lähenevat suve silmas pidades võiks hotellides reserveeringuid rohkem olla. Siia tulev turist peab arvestama enamasti ühe lisaööga. Lennukid saabuvad Tallinna õhtuti ja lahkuvad varahommikul. Keeruline on olukord restoranide poolel. Siingi on tagasilöögid suured.

“Mõned restoranid on uksed sulgenud ja seda on mingil määral põhjustanud käibemaksumäära tõus,” sõnas Makejev.

Kas paistab tunneli lõpus valguskiir, on keeruline öelda. “Pigem paistab meile järgmise aasta alguses käibemaksu tõus majutusele, nii et ei,” sõnas Maidla.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pets
12. mai 2024 14:47
Laeva piletid on kallid ja soomes sõõk ja jook odavam kui tallinnas.
Rein
9. mai 2024 11:30
Kaevanduslinn ei tõmba oma karjääride ja liivatolmuga. Punaseks värvitud tee juppidega kommunismile....
Jann
7. mai 2024 18:44
Tallinn on kallis linn.
Tõdemus
7. mai 2024 10:33
Kurb vaadata, kuidas eesti rahvas peaaegu täiuslikus üksmeeles saeb ennastsalgava visadusega oksa, millel ise istub. Kilplased, mis kilplased.
Ulvina
8. mai 2024 20:00
Nii on, kõik on kõigega nõus, mida ülevalt öeldakse ja otsustatakse, Eesti rahvas on alandlik ja arg, et midagi ette võtta ühiselt kellegi või millegi sobimatu vastu.....selline omavahel kirumisest pole kellelegi kasu ja ei muutugi midagi ja selline ükskõiksus või mugavus, et mis mina teha saan, ongi selleni viinud, et meie juhtivad isikud on nagu nad on ja teevad mis nendel endal kasulik, mitte ei mõtle oma rahva heaolule....