"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Piirkiirusi Tallinnas ei muudeta, lisanduvad rohelised lained (0)
10. mai 2024
Piirkiirused, mida hiljuti mitmes kohas linnas alandati 30 km/h-ni, jäävad samaks. Foto: Ilja Matusihis

Uus linnavõim lubab, et piirkiirused, mida hiljuti mitmes kohas linnas alandati, jäävad samaks. Küll aga vaadatakse üle rohelised lained.

Uus linnavõim piirkiiruseid tõstma ega langetama ei hakka. Küll aga on plaanis üle vaadata kohad, kuhu annaks tekitada rohelise laine. Selle projekteerimise teeb aga keeruliseks ristmike rohkus ja erinevad vahemaad. Liiklus peab olema sujuv, kiiruste pidev muutmine ajab juhid segadusse. Tänaseks on uus linnavõim liikluses kokku leppinud rahutingimused.

„Piirkiiruseid ei muudeta üles ega alla. Kindlasti teeme täiendavalt analüüse, aga vähendama piirkiiruseid ei hakka,“ kinnitas Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan.

Küll aga on plaanis üle vaadata rohelised lained. Vähendama peab asjatut ummikutes seismist.

„Kui ühel tänaval muuta kiiruspiiranguid, ei lähe rohelaine paigast mitte ainult seal, vaid ka külgnevatel teedel,” tõdes Järvan.

Rohelise laine projekteerimise teeb keeruliseks ristmike rohkus ning erinevad vahekaugused. Mõnel pool on asi lihtne, teises kohas peab arvestama ka väljasõitudega kõrvaltänavalt.

„Tihtipeale ei ole ühte suunda rohelist lainet tekitada keeruline, aga kui tahame, et mõlemad suunad töötaksid korralikult, siis võib see osutuda päris keeruliseks. Iga trassi tegemine on omaette töö,” sõnas TalTechi emeriitprofessor Dago Antov.

Talvel muudti Liivalaia tänaval rohelist lainet, praegu toimib see ühes suunas, mitmed tänavad on aga plaanis uuesti vaatluse alla võtta.

„See on üks teema, kus ma tõesti tahan sisse vaadata ja paremaks teha,” kinnitas abilinnapea Järvan.

Üks närvesöövamaid kohti autojuhtidele on Tammsaare tee, kus ummikud on kellaajale vaatamata ning hädasti oleks vaja rohelist lainet.

„Leida seal see moment, kus ühte või teist suunda saaks eelistada, on äärmiselt keeruline, sest kõik suunad on võrdselt koormatud,“ ütles Antov.

Antovi kinnitusel võiks rohelist lainet praktiseerida ka Sõpruse puiesteel, Mustamäe teel ning Paldiski maanteel. Kunagi need toimisid.

„Seal, kus liikluskoormus ja suundade vaheline kõikumine päeva jooksul on väga erinev, oleks see ilmselt võimalik ja isegi mõtekas,“ arvas Antov.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid