"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LISATUD VIDEO. Linnameedia lõpetab, linlasi hakkab informeerima kommunikatsiooniosakond (6)
14. mai 2024
Linnameedia suletakse. Kuvatõmmis

Tallinna linnavalitsus kustutab strateegiakeskuse struktuuris 11. juulist linnameedia osakonna ja selle töökohad ning kommunikatsiooniteenistuse struktuuriüksusena, mis tähendab, et kokku koondatakse kommunikatsiooniteenistusest 40 ametikohta. 

Tallinna kommunikatsioonidirektor Kirsti Ruul tänas linnameedia kolleege aastatepikkuse töö eest tallinlaste informeerimisel. “Edaspidi hakkab kõiki avalikuks ja sisekommunikatsiooniks vajalikke ülesandeid täitma kommunikatsiooniosakond, mis jääb partneriks meediakanalitele ja toimetustele, pakub tuge pressikonverentside ülekannete ja fotodega ning toetab linnaasutusi sisekommunikatsiooni korraldusega,“ ütles Ruul. 

Kommunikatsiooniteenistus eraldi struktuuriüksusena kaotatakse, sest ajalehtede Pealinn, Stolitsa ja linna teleuudiste tootmisega seonduvad funktsioonid kaovad ja töötajate arv väheneb ligi kahe kolmandiku võrra. Linnameedia osakonna likvideerimisega kustutatakse 11. juulist osakonna juhataja alluvuses olevad kaks töökohta, veebitoimetuse neli töökohta, ajalehe Pealinn toimetuse seitse, ajalehe Stolitsa toimetuse üheksa, telesaadete toimetuse kümme ja videotoodangu tehnilise toimetuse kuus töökohta. 10. augustist kustutatakse linnameedia osakonna juhataja töökoht ja 31. augustist kommunikatsioonidirektori ametikoht. 

Vastavalt linnavalitsuse otsusele lõpetatakse hiljemalt 31. mail linnameedia produktsioon, milleks on Pealinna ja Stolitsa paberlehtede väljaandmine, Pealinna ja Stolitsa portaali tegevus ning „Tallinna uudiste“ ja „Minu Tallinna“ telesaadete tootmine ja eetrisse edastamine. Linnameedia produktsiooni lõppemisest kuni uue struktuurimuudatuse jõustumiseni 11. juulil tegelevad linnameedia töötajad linnameedia elektroonilise ja füüsilise arhiivi korrastamise ja üleandmisega ning edasiseks tegevuseks mittevajaliku linnameedia tehnika realiseerimiseks ettevalmistamisega.

Kommunikatsiooniosakonnas on 11. juulist 21 töökohta ja osakond hakkab alluma vahetult linnakantslerile. Osakonna juhataja alluvuses on sisekommunikatsiooni juhtivspetsialist, brändijuht ja visuaalse identiteedi juhtivspetsialist; meediajuht, eestikeelse meediaga töötavad neli pressiesindajat, venekeelse meediaga töötavad kaks pressiesindajat ning üks ingliskeelset ja rahvusvahelist meediat teenindav pressiesindaja; kaks sotsiaalmeedia spetsialisti; kommunikatsiooniosakonna tehnilisi lahendusi juhtiv tehnikajuht; multimeedia peaspetsialist, kes tagab ühtlasi pressikonverentside ja tehniliste lahenduste toe; fototoimetaja ning kolm spetsialisti, kes haldavad ja arendavad linna sise- ja välisveebi ning pakuvad tuge linnaasutuste ja hallatavate asutuste sise- ja välisveebi administraatoritele ning administratiivset tugiteenust tagav peaspetsialist.

Kommunikatsiooniosakond jätkab strateegiakeskuse põhimäärusest tulenevate ülesannete täitmist: planeerib ja korraldab linnavalitsuse kommunikatsiooni, kureerib linna asutusi avalikkuse teavitamisel; teavitab linlasi olulistest linnaelu teemadest ja igapäevaelu mõjutavast infost; arendab linna ühtset visuaalset identiteeti; osaleb organisatsioonikultuuri kujundamises ja kureerib linna sisekommunikatsiooni, sh haldab ja arendab linna siseveebi.

Seoses kommunikatsiooniosakonnale lisanduvate tehniliste lahenduste ja seni teenistuse direktori otsealluvuses olevate ülesannete tagamisega kuulutatakse kommunikatsiooniosakonna juhataja leidmiseks välja avalik konkurss. 

Märksõnad:
Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ossinovski koos reformiga sulgevad Pealinna lehe ja Tallinna TV uudised
17. mai 2024 22:43
....ja varsti ei teagi keegi, mis linnas toimub. Et igal linnaosal jääb oma leht - need tuleks sulgeda, sest need on poliitiliste fruktide ja tervikut mittepuudutavad. Tallinn on pealinn, Tallinn on enamus Eesti rahvastikust ja enim külalisi on Tallinnas, samuti välismaal elavad eestlased tahavad teada Tallinna kohta tervikuna uudiseid , mitte mingist külalehest otsides. Seega uus koalitsioon toidab praegu vandilikku programmi. Tallinna uudised TV osa võinuks seada eraldi osaks ERR uudiste blokis AK lisana ja Tallinna teavad ikka LV töötajad paremini kui vahel ERR poolt "lavale" toodud teater
Küsimus
15. mai 2024 23:02
Kas on mul jäänud kahe silma vahele, aga kas selline keskne koht, kus on erinev info Tallinna kohta laiemalt, kaob ära, laguneb mingite muude olemasolevate kanalite vahel? Milliste? Kas need viited võiks lisada pealinn.ee veebilehe peale, kui selle sisu haihtub? Eks Mustamäe lehest, mis tuleb postkasti, saab kah üht-teist, aga see on ikkagi täiesti teine asi. Mul on tunne, et linn kaotab selle muudatusega oma inimese-näolisuse.
Pealinlane
14. mai 2024 19:53
Koigis suuremates linnades ja maakondades ka on oma ajaleht. Miks Tallinn kull seda ei voi omada?!
Niisiis
14. mai 2024 15:28
Niisiis, edaspidi hakkavad Tallinnat puudutavat teavet filtreerima & väänama suured meediakontorid, mis järgivad nende omanike poliitilisi & majanduslikke huvisid. Kust küll saab usutavat infot edaspidi?
Gretchen
14. mai 2024 14:31
Loodus tühja kohta ei salli. "РИА Новости" ja "Соловёв Live" lubasidki hakata juba Tallinna uudiseid vahendama!
Hans
14. mai 2024 12:37
Klaus Schwab on uhke