"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VAATA KAVA. Muuseumiöö toob põnevaid eriprogramme ja ööekskursioone (0)
15. mai 2024
Kalamaja muuseum muuseumiööl. Fotomontaaž: Rein Seppius

Laupäeval, 18. mail toimub kell 18-23 järjekordne Muuseumiöö, seekord on teemaks “ÖÖS ON VABADUST!”. Samal päeval tähistatakse ka rahvusvahelist muuseumipäeva ja Tallinna Linnamuuseumi filiaalid pakuvad mitmeid eriprogramme.

Muuseumiööl on avatud Linnaelumuuseum, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Kalamaja muuseum ja Tallinna vene muuseum. Fotomuuseum on näitusevahetuseks suletud, ent avatud on välinäitus muuseumi ees Raekoja taga. Lastemuuseum Miiamilla ja Peeter I maja on muuseumiööl suletud, ent päevasel ajal koos ülejäänud filiaalidega rahvusvahelise muuseumipäeva puhul avatud tasuta, Lastemuuseum Miiamillasse registreerimisega muuseumi lehel. Muuseumiööl on linnamuuseumi filiaalidesse sissepääs 1 €, Muuseumikaardiga tasuta.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis sünnib Muuseumiöö eriprogrammis “Kunst on vaba” külastajate ühismaal, millesse saab igaüks oma kunstilist energiat suunata.

Kell 19 tutvustab kuraator Risto Paju näitust “Lõputu kohvijoomine” Lühikese jala väravatornis, kell 20 tutvustab kuraator Tõnu Pedaru näitust “Neitsitorn kui kunstitempel”. NB! Bastionikäigud on Muuseumiööl suletud.

Tallinna Linnaelumuuseumis on avatud püsinäitus ja uus näitus näitus “Palume lauda!”, mis tutvustab linlaste lauakatmiskombeid mitmest kümnendist.

Pisikestele külalistele on avatud joonistuskamber. Fotomuuseum on suletud näitusevahetuseks, ent muuseumi ees Raekoja tänaval on välinäitus, mis tutvustab 25. mail avanevat näitust “Sugu ja lugu”.

Tallinna vene muuseumis on avatud näitused “Mustamäe. Kas unistuste linn?”, “Minu Tallinn. Aleksandr Wladovsky” ja nukukunsti näitus “Nõiduslikud unenäod”.

Kalamaja muuseumis on kell 18.00-21.30 hoovis avatud kõigile vabaloomingu joonistusala, väikesed ja suured saavad end välja elada. Muuseumis saab vaadata näitusi “KALAMAJA TAPEEDID ja mida kõike nende alt leida võib” ning “Kopli maagiline realism”. Muuseumiöö eriekskursioonid viivad linna avastama.

Kl 18 Muuseumiöö erituur “Kilu on vaba” räägib kuulsusrikastest Tallinnas vürtsikiludest ja neid valmistanud kalatööstuste ajaloost. 

Kl 19 Muuseumiöö erituur “Kalamaja ja Kopli õhk teeb vabaks” viib Kalamajast Koplisse ja lõpeb Kopli liinide rannas.

Kl 20 Muuseumiöö ekskursioon Metropoli galeriisse viib vaatama Tallinna kõige väiksemat galeriid ja kunstikommuuni, teejuhiks on kunstnik Triinu Jürves. 

Kl 22 Kalamaja öötuur “Kalamaja öö on vaba“ kutsub uudistama Kalamaja ööelu nii kõlvatul keskajal kui ka tänapäeval ja fantaseerima tuleviku teemadel. Teejuhid on Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets ja Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi. 

Kl 18-19 Kalamaja muuseumi hoovis kutsub tantsukunstnik ja -õpetaja Christin Taul 7-10-aastaseid lapsi tantsutöötuppa tantsima ja mängima.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.