“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Elurikkuse Erakond edastas kohtule registreerimisavalduse (1)
15. november 2018
Scanpix

Elurikkuse Erakonna juhatus edastas täna Tartu Maakohtu registriosakonnale erakonna asutamiseks vajalikud dokumendid ja plaanib valimistele minna täisnimekirjaga.

“Loodetavasti kõik sujub kiiresti ja erakond saab kombe kohaselt loodud,” ütles juhatuse liige Toomas Trapido BNS-ile. “Viimased kaks kuud on olnud väga intensiivne aeg, koguda 500 liiget praktiliselt kuu ajaga on päris uskumatu tulemus.”

“Nii kiiresti kogunenud liikmeskond annab julgust ja kinnitab et oleme õigel teel,” rääkis Trapido. “Mitmed inimesed on avaldanud soovi erakonnaga liituda, sest muidu polevat neil kevadel kellegi poolt hääletada. Eriti suurt head meelt teeb meile asjaolu, et liitunute seas on palju inimesi, kes on oma erialal ja tegutsemisvaldkonnas eksperdid ja on just nüüd otsustanud esmakordselt osaleda ka poliitilises tegevuses. Paljude sõnul neid kõnetab just poliitilise ühistegevuse platvormi mõte, katsetus muuta poliitilist kultuuri oluliselt kaasavamaks ja avatumaks. Näeme ju et hetkel ühiskonda ärevusse ajavad teemad, nagu ÜRO rändelepe, suurte infrastruktuuriobjektide rajamine, metsade raiumine, on toimunud viisil kus üldsuse kaasamine aruteludesse on toimund vaid näiliselt. Avatud ja kaasav poliitika aitab üles ehitada koostöist ja ühtset ühiskonda, mida meil tänapäevases maailmas on kõige enam vaja.”

Elurikkuse Erakond plaanib valimistele minna täisnimekirjaga. “Järgmine suur väljakutse on kokku panna täisnimekiri. Oleme võtnud endale eesmärgiks rakendada alt-üles põhimõtet, et kandidaadid seatakse üles valimisringkondade erakonna rakukeste poolt, mitte ei koostata valimisnimekirju kusagil partei keskkontoris. Me peame murdma selle vanamoelise parteide süsteemi, sest vaid nii saame ehitada üles tõeliselt demokraatliku ja tõhusa riigi,” rääkis Trapido.

Elurikkuse Erakonna põhilised poliitilised eesmärgid on mahe nutiriik, tugevad kogukonnad, alt üles riigikorraldus, haridusuuendus ja kõikehõlmav julgeolek.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Talviku Rohelised
16. nov. 2018 07:19
Eesti on tõeline roheline riik vaat kui palju meil on rohelisi erakondi tõeline Rohe Eesti. Mis muud kui vaid edu kapten Zuzule, Suurperekond Strandbergile ja otse loomulikult rannamehele Arturile. Kas mitte ainus eestlastest kes söandas suud paotada omariikluse ja iseolemise eest Kataloonias muide Euroopas poliitvangide Euroopas. Niipalju siis iseseisvusest, omariiklusest ja enesemääramisest täpselt vastavalt Prüsseli korraldusele.