"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Palgad aina kasvavad. Kõrgemad palgapakkumised ulatuvad juba 15 000 euroni (7)
15. aprill 2024
Harjumaal ja Tallinnas ning Tartumaal ja Tartus olid esimeses kvartalis kõrgeima palgaga tööpakkumised müügisektoris. Foto: Pixabay

Töökuulutustes pakutav keskmine brutopalga vahemik oli 2024. aasta esimeses kvartalis 1660–2244 eurot, mida on 13% rohkem kui 2023. aasta samal ajal, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. 

Enim kasvasid aastaga keskastmejuhtidele ja tippspetsialistidele ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele suunatud palgapakkumised, vastavalt 21 ja 13%. Kõige vähem kasvasid palgapakkumised abitöötajatele, kontoritöötajatele ja keskastmespetsialistidele suunatud tööpakkumistel, kus pakutav palk kerkis aastaga 6% võrra, vahendas BNS.

CVKeskus.ee tööportaali värbamisjuht Grete Adler tõi palgastatistikast esile, et tippspetsialistidele suunatud tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine 2024. aasta esimeses kvartalis rekordilise 3222 euroni. 

„Keskastmespetsialistide ja kontoritöötajate tööpakkumistel ulatusid palgapakkumised 2644 euroni ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele mõeldud tööpakkumistel 2140 euroni. Teenindus- ja müügitöötajate palgapakkumised ulatusid 1536 euroni,“ lisas Adler.

Tööandjad avaldasid käesoleva aasta esimeses kvartalis CVKeskus.ee tööportaalis ka tööpakkumisi, kus pakutav palk ulatus isegi 15 000 euroni. Selliste kõrgete palkade teenimine oli enamasti seotud boonustega, mida teenisid valdkonna tipptegijad. 

Riigikogu liikmete praegusest palgast tervelt kaks ja pool korda kõrgemale ulatusid esimeses kvartalis müügijuhtidele suunatud palgapakkumised, kus kõrgeima palgaga tööpakkumistel ulatusid palgapakkumised 15 000 euroni. Riigikoguliikme palk on alates 1. aprillist 5979 eurot ja 95 senti. 

Väga kõrget palka pakuti ka kinnisvaramaakleritele – kuni 10 000 eurot kuus. IT-tippspetsialistidele pakutakse kuni 9000 eurot kuus. 6000-eurost suuremat palka pakuti esimeses kvartalis ka pangandussektori juhtidele ja ehitussektori tippspetsialistidele.

Töövaldkondade lõikes kerkisid palgapakkumised aastaga kõige kiiremini turundussektori tööpakkumistel ja tervishoius, seda 25% jagu. 

Palgapakkumised langesid vaid ühes valdkonnas – selleks oli assisteerimine ka administreerimine, kus pakutav palk vähenes 3%.

Kõige kiiremini kerkisid esimeses kvartalis palgapakkumised Tartumaal ja Tartus, kus pakutav palk kerkis aastaga 17%. Harjumaal jaTallinnas pakutavatel töödel tõusid palgad 12% ja Pärnumaal 8%. Sama palju kerkisid palgapakkumised ka Ida-Eestis pakutavatel töödel. 

Harjumaal ja Tallinnas ning Tartumaal ja Tartus olid esimeses kvartalis kõrgeima palgaga tööpakkumised müügisektoris, kus pakutav palk ulatus 15 000 euroni. Pärnumaal ja Pärnus ulatus kõrgeim palgapakkumine 6000 euroni ja seda pakuti ettevõtte tegevjuhile.

Tartus on praegu CVKeskus.ee tööportaali andmetel enim tasustatud palgapakkumised müügiesindajate ametikohale, kus pakutav palk on kuni 10 000 eurot. Regiooni juhile pakutakse kuni 4000 eurot ja elektrikule kuni 3000 eurot. 

Pärnus kuuluvad palgapakkumiste esikolmikusse kohtujuristi ametikoht, kellele pakutav palk ületab 2800 eurot, koka amet, kellele pakutav palk on kuni 2500 eurot, ja rahvusvaheliste vedude autojuhi töökoht 2300-eurose palgapakkumisega. Kõrget palka pakutakse Pärnus ka tuulegeneraatori mehaanikule, kus pakutav palk on kuni 2200 eurot. 

Harjumaal ja Tallinnas pakutakse kõrgeimat palka müügiesindajatele, kellele palk ulatub kuni 10 000 euroni. Maaklerile pakutakse kuni 5000 eurot ja medõele kuni 5000 eurot. Kuni 4500-eurost töötasu pakutakse pealinnas ka pearaamatupidajale, ülemarstile ning energiahindade analüütikule.

CVKeskus.ee on külastatuim tööportaal Eestis, kus leidub suurim valik tööpakkumisi. Praegu on CVKeskus.ee tööportaalis kokku pea 4000 tööpakkumist, millest iga kolmas on avaliku palgapakkumisega. Palgapakkumisena toovad tööandjad enamasti välja pakutava palgavahemiku, mitte fikseeritud töötasu, sest lisaks põhipalgale mõjutavad pakutavat palka ka lisatasud. Samuti kujunevad reaalsed tööülesanded välja vastavalt leitava töötaja oskustele ja kogemustele, mis omakorda palgatingimusi mõjutavad.

Kommentaarid (7)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Susan Benson
18. apr. 2024 22:40
Tere, daamid ja härrad, kas vajate rahalist abi? Mina olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant. Kas vajate oma projekti lõpuleviimiseks ärilaenu, eralaenu, hüpoteeklaenu või laenu? Kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume igasuguseid laenuteenuseid, sealhulgas pika- ja lühiajalisi laene, tagatisega ja tagatiseta laene ja palju muud. Lisateabe saamiseks kirjutage meile e-posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või saatke mulle sõnum otse WhatsAppi kaudu: +447915601531 ja saate kohe vastuse. Laen usaldusväärselt ja pädevalt ettevõttelt on see, mida vajate oma eesmärgi saavutamiseks. Oleme kõikehõlmav finantsteenuste ettevõte ja oleme pühendunud aitama teil täita kõik teie soovid. Oleme spetsialiseerunud struktureeritud finantslahenduste pakkumisele üksikisikutele ja ettevõtetele kõige tõhusamal ja kiiremal viisil.
Ei usu
16. apr. 2024 11:11
Kahtlen selles artikliis kajastatus. Müügisektoris küll palgad pole tõusnud sellistesse kõrgustesse! Ja kuidas need saaksidki tõusta kui käibed aina kukuvad, sest enamusel napib raha poodidesse viimiseks. Kogu majandus kiratseb, kuidas saaks sellises olukorras nii kõrgeid palku erasektorid maksta? Kardan, et tõus vaid riigiaparaadi palkades ja riigi tellimustööde täitjatel.
Maarit
16. apr. 2024 10:27
Teete nalja või, et tõusevad. Kõik muu tõuseb, toidukaubad igapäevaselt, alates 0,20 senti kuni 2.00€ välja. Aga palgad jãävad väiksemaks. Mõni toidupoeketi omanik ei tõsta palkasid. Ütleb, kui tahate palka juurde,siis omanik peab oma toodangu hindasid tõstma. Tõstabki,aga palkasid ikka ei tõsta.
Leida
16. apr. 2024 09:56
See pealkiri on mõnitamine, kellel ikka on tõusnud, riigiteenistujal...
Pidu katku ajal
16. apr. 2024 07:21
On sel palgal enam üldse mingit tähtsust, kui meie totaalse hävinguni on jäänud parimal juhul aasta või kaks.
ja
15. apr. 2024 23:55
Nii võimsa palgatõusu juures ei ole mingit põhjust automaksu üle viriseda.
hmm
15. apr. 2024 23:54
Palgad on kõvasti rohkem tõusnud kui inflatsioon. Ei näe mingit põhjust, miks inflatsioon peaks pidurduma.