"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Belgia meisterkokk Emmanuel Wille hakkab Tallinnas kokaõpilasi juhendama (0)
05. märts 2016
Scanpix

Olde Hansa peakoka Emmanuel Wille sõnul tuleb kokaeriala õpilastel stipendiumiprogrammi pääsemiseks luua keskaegse toidu omaloominguline retsept.

“Pole vahet, kas see on mõnus soolane suutäis või magus hõrgutis – peaasi, et loodud retsept sisaldaks uue elu sümbolit, muna.”

Veel kümme päeva saavad kokaeriala õpilased kandideerida Olde Hansa Köögimeistrite stipendiumiprogrammi, et lihvida oma oskusi kõrgelt hinnatud keskaegse restorani peakoka ning kokkade olümpia Bocuse d ́Or ́i Eesti koondise treeneri Emmanuel Wille  käe all.

 

Olde Hansa peakoka Emmanuel Wille sõnul tuleb kokaeriala õpilastel stipendiumiprogrammi pääsemiseks luua keskaegse toidu omaloominguline retsept. “Pole vahet kas see on mõnus soolane suutäis või magus hõrgutis – peaasi, et loodud retsept sisaldaks uue elu sümbolit, muna,” selgitas Wille. “Parimad retseptid valivad välja Olde Hansa köögimeistrid eesotsas minuga. Kolm väljavalitut saavad õpingute toetuseks igakuist stipendiumi terve õppeaasta ning seda reaalselt õpinguperioodi vältel. Samuti avaneb neil võimalus teha tasustatud praktika Olde Hansas minu kõrval.”

 

Olde Hansa personalijuht Katri Delimoge rääkis, et Statistikaameti andmetel on Euroopa Liidus 20-29-aastaste noorte jaoks üks suuremaid probleeme tööturule sisenemine ja töötus ning seetõttu on praktikatoetuse vajadusest räägitud juba aastaid. „Koolides on palju lennukate ideedega oskuslikke noori, kelle loovus väärib tunnustamist, mistõttu praktika sidumine õpingutega annab neile hea võimaluse paremini mõista õpitava ameti olemust,” selgitas  Delimoge.

 

Stipendiumiprogrammis saavad osaleda kõik kokaameti õppurid. Lisaks toimub rahvalemmikute hääletus Olde Hansa Facebooki lehel, kuhu laetakse üles parimatest paladest saadetud pildid ja retseptid. Pärast õpingute lõppu on stipendiaadil  võimalus töötada Olde Hansa restoranis kas siis terve aasta järjest või kolme aasta vältel iga-aastaselt neli suvekuud maist augustini.

 

Stipendiumiprogrammi saab kandideerida 15. märtsini, kandideerimiseks tuleb huvilistel saata keskaegse toidu omaloominguline retsept koos roa nime ja fotoga aadressile personalijuht@oldehansa.ee. Kindlasti tuleb lisada ka oma nimi, kontaktandmed ja kool-kursus. Võitjad kuulutatakse välja 11. aprillil ning stipendiumiprogramm algab  juba maist 2016. Lisainfot programmi kohta saab Olde Hansa kodulehel www.oldehansa.ee ja Facebooki lehel (Olde Hansa Köögimeistrite stipendiumiprogramm).

 

Alates aastast 1997 tegutsenud restoran Olde Hansa on rikka kaupmehe majas Tallinna Raekoja vahetus läheduses. Nii Eestis kui välismaal hinnatud restoran pakub keskaegseid hõrgutisi, mida on hoolega otsitud kõigist maailma servadest. 18 tegutsemisaasta jooksul on Olde Hansat väisanud hinnanguliselt 4 miljonit külalist, kes on saanud kuningliku kohtlemise ning peakokk Emmanuel Wille ja tema köögimeistrite tiimi käe all valminud rikkaliku kõhutäie osaliseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.