"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Riigi täiendava toega jõuab sügiseks koolidesse üle 2700 arvuti (0)
31. august 2021
Arvutiklass. Foto on illustratiivne. Foto: Pixabay

Haridus- ja teadusministeerium jätkab koostööd MTÜ Lastekaitse Liiduga, et igal abivajaval koolilapsel oleks perekonna majanduslikust võimekusest sõltumata võimalik ka distantsilt aktiivselt õppetöös osaleda. 2020/2021. õppeaastal said kogusummas 900 000 euro eest 289 üldhariduskooli kokku 2476 arvutit.

Suvel viidi läbi täiendav hange ning uue õppeaasta alguses saavad koolid juurde ligi 300 arvutit. Sügiseks on riik toetanud koole kokku vähemalt 2700 arvutiga. Arvuti annetamiseks või abivajadusest märku andmiseks saab ühendust võtta Lastekaitse Liiduga.

Mullu 15. märtsil sündis kodanikualgatus “Igale koolilapsele arvuti”.  Kiirelt üle-eestiliseks liikumiseks kasvanud algatuse raames vahetas eriolukorra ajal omanikku enam kui 1600 arvutit. Kokku jõudis 2020. aasta lõpuks seeläbi koolilasteni enam kui 2300 arvutit. Sotsiaalmeedia grupp “Igale koolilapsele arvuti!” , kus arvutid liiguvad otse inimestelt inimestele, toimib siiani kodanikualgatusena.

Lastekaitse Liit vahendab alates mullu 15. aprillist ettevõtete poolt annetatud arvutite ja kohalike omavalitsuste vahelist infot.  Ühtlasi on liit alates 2020. aasta lõpust haridus- ja teadusministeeriumi sihtotstarbelise toetuse abil soetamas koolide jaoks kasutatud lisaarvuteid, mida abivajavajavatele õpilastele koolitööde tegemiseks laenutada. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.