"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Ilvese sild on jalakäijatele taas avatud (1)
03. september 2021

Kesklinna ja Lasnamäe Sikupilli asumi vahelist kergliiklust hõlbustav Ilvese sild on pärast remonditöid taas avatud. 

„Kuigi tööd Majaka tänava ja Ilvese silla vahele uue kergliiklussilla rajamiseks kestavad veel paar nädalat, siis juba praegu on n-ö vana Ilvese sild jalakäijatele avatud. Samas, peab olema tähelepanelik ja arvestama, et selle kõrval käivad ehitustööd. Uus rajatav sild võimaldab kiiresti ja ohutult saada rattaga Ülemistest südalinna, kuna meie üheks prioriteediks on parimate jalakäijate- ja jalgrattaühenduste loomine Lasnamäe ja Kesklinna vahel,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Remonditööde käigus parandati Ilvese silla tehnilist seisukorda ja teekatendit, samuti uuendati valgustust ja piirdeid. Tänu sellele on sild muutunud ohutumaks ja mugavamaks. Enamus töid teostati augusti jooksul, kuid mõned tööd kestavad kuni oktoobrini.

Septembris lõpeb Majaka asumit ja Kadriorgu ühendava kergliiklussilla ehitus, millega koos valmib ka vaateplatvorm. Uus sild võimaldab mugavat kergliiklust Lasnamäe ja Kesklinna vahel. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Lauri
4. sept. 2021 14:01
Jälle asfalt... Sillal olid enne sillutiskivid. Miks oli vaja jälle üks jalakäijate ala ära asfalteerida? Asfalt on sõiduteede kattematerjal.