"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
VIDEO JA FOTOD Ajalooline Kunstiakadeemia hoone sai uue elu luksusliku elu- ja ärihoonena (0)
21. oktoober 2021
Foto: Albert Truuväärt

„Elav linnaruum on selline, kus vanad ja väärikad hooned leiavad endale vajadusel uue funktsiooni, kus ajastud ladestuvad üksteisele nii, et hõng, meeleolu ja miljöö ei lähe kaotsi, vaid kestavad,“ märkis Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm.

„Eelnevalt EKAle kuulunud hoone on saanud uue ja tähelepanuväärse elu. Kuna hoone välimust säilitati ning asukoha hingus on väga sarnane algsele, pean taastamis- ja renoveerimistöid hoonele õnnestunud uue funktsiooni leidmiseks.“

Vaata galeriid (20)

Kinnisvaraarendaja Endover avas Tallinna südalinnas eksklusiivse Ambassadori elu- ja ärihoone, mille korterite hind küündib 6600 euroni ruutmeetri eest. Eelnevalt Eesti Kunstiakadeemiale kuulunud hoonest jäi pärast täielikku ümberehitust alles ajalooline välisfassaad ja trepikoda ning lisandus kaks moodsat penthouse- ehk katusekorrust.

„Ambassadori maja ehitusele eelnes pikk planeerimise protsess koostöös linnaga ning tulemus sai igati väärikas – säilis ajalooline väärtus ja sündisid suurlinlikud lahendused. Säilitasime linnapildi jaoks väärtusliku välisfassaadi, ehitasime täielikult ümber hoone sisemuse ning lisasime kaks erilise disainiga penthouse-korrust,“ sõnas Endoveri arendusdirektor Uku Tint. „Tallinna Pedagoogilisele Instituudile 1957. aastal ehitatud hoonest sündis kaasaegsete lahendustega ajalooline suurhoone, mida leidub Tallinnas vähe.“

Kompassi väljaku serval asuva hoone soetas Endover endale Eesti Kunstiakadeemialt, kellele kuulusid sealsed õppe- ja majutusruumid. „Tänasteks Ambassadori elupinna ostjateks on eelkõige eestlased vanuses 35-55, kes väärtustavad hoone asukohta pealinna absoluutses südames ning selle kvaliteetset ja eksklusiivset olemust. Mitmed ostjad on soetanud endale Ambassadori lisaks olemasolevale kinnisvarale nii-öelda luksusliku linnakorteri, kus on hea tegusamal ajal peatuda ja mis on hea rahapaigutus,“ lausus Endoveri tegevjuht Robert Laud. „Suurim korter majas on ligi 300 ruutmeetrine ning võimalust kortereid oma nägemuse kohaselt planeerida ja disainida kasutasid ka teised, nii valmisidki paljud korterid rätsepatööna koduostjate ja arendaja koostöös.“

Ambassadori maja projekteeris miljööväärtuslike hoonete taastamise eest tunnustatud APEX arhitektuuribüroo, mille arhitekti Janar Blehneri sõnul teeb maja eriliseks ajaloolise ja tänapäevase kombineerimine ning kaks lisatud korrust, mille välisfassaadil on kasutatud kaasaegse disaini ja viimistlusmaterjali kooslust. „Ambassadori väljapeetud arhitektuurne ilme on kantud visioonist muuta see elegantseks südalinna residentsiks, mis loob linna prestiižseimale asukohale väärtust pikkadeks aastateks. Eriliseks teevad maja jõulise vertikaalse dekooriga liigendatud peafassaad ning tumehalliks krohvitud sein, mille aktsendiks on lisatud hästi harmoneeruvad kuldse alatooniga aknaraamid ja detailid,” lausus Janar Blehner.

Ambassadori majal on suurejooneline graniidist peasissepääs, automaatselt avanevad eridisainiga uksed, elegantne möbleeritud fuajee ning majasisene parkimine koos autoliftiga. Enamuse korterite juurde kuulub ka rõdu või terrass ning penthouse-korteritesse viib otse lift. Hoone pakub unikaalseid vaateid Maakri ärikvartali kõrghoonetele. Valdavalt kuni 200 m² suurustele korteritele lisavad luksuslikkust kõrged laed, kõrged täispuidust tahveluksed, prantsuse kalasabaparkett, walk in garderoobid ja en suite magamistoad. Seni kalleima müüdud korteri hind küündis 900 000 euroni.

Hoone ehitas Endover Kinnisvara grupisisene ehitusettevõte Metropoli Ehitus ning selle projekti valmimisse on panustanud kokku ligi 500 inimest. 2014. aastast tegutsev ehitusettevõte on varem ehitanud näiteks Kristiines asuva kõrghoone Torn ning Rocca Towersi kõrghoone Haaberstis. Hoone finantseerimispartnerid on Redgate Capital ja LHV Pank.

Ambassadori maja on 7-korruseline elu- ja ärihoone, mille esimestel korrustel on esinduslikud äripinnad ning kokku on majas 38 korterit. Keskmiselt 4600-eurose ruutmeetrihinnaga korterite suurused jäävad vahemikku 18-184 m². Hoones on mitmetasandiline autoliftiga garaaž ja avar möbleeritud fuajee. Kortereid ilmestavad 2,4 meetrit kõrged siseuksed ning luksuslik siseviimistlus. Rõdudelt ja terrassidelt avanevad ainulaadsed vaated nii südalinna kõrghoonetele kui ka vanalinna tornidele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.