"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod ja video Kunstiakadeemia kõrvale kavandatakse kogukonnamaja, mis tooks rahva kunsti ja selle tegijate juurde (1)
15. detsember 2022

„Oluline on kokkupuutepunkti suurendamine,“ leidis Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Seda alustades näitusepindadest, et kõik saaksid kaeda, mida tudengid teevad. Kuni erinevate ülikoolis asuvate ressursside ja vahendite ristkasutamiseni.“

Vaata galeriid (34)

Tudengid on koostanud Tallinnas Kotzebue tänava krundile Eesti kunstiakadeemia kõrval uued avalikud hoonete ruumiprogrammid. Nende eesmärgiks on täita nii linna, ülikooli kui ka ümbruskonna elanike huve. Lisaks soovitakse toetada kogukonnale suunatud aktiivse avaliku ruumi loomist.

Eesmärgiks tuua rahvas kunsti juurde

„Eelkõige peaks see jääma ikkagi kogukonna keskuseks, mis teeniks ühtlasi mõlema poole huve,“ ütles Pragu projektis osalenud EKA tudeng Mia Maripuu. „Keskenduma peaks sellele, et kogukonnaliikmed ja EKA inimesed omavahel suhtleksid ning tekiks uus pind üksteisega läbi käimiseks.“

Projektist samuti osa võtnud EKA tudeng Alis Mäesalu pidas asja juures tähtsaks seda, et kunst ei kaugeneks inimestest, vaid tuleks rahvale hoopis lähemale.

„Õigemini niipidi, et inimesed tuleksid lähemale kunstile,“ lisas Mäesalu. „Just see ongi sümbioos, mis projekti kaudu tekkida võiks.“

Linn aitab ruumipuuduses ülikooli

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul ärgitasid projekti alustama esiteks see, et EKA-t vaevab ruumipuudus. Teiseks on soov kohaliku kogukonna ning ka linna tegevuste ja ruumiga rohkem suhestuda.

„Lõpuks on tähtis seegi, et fookusesse võetud nurk vajab head linnaruumilist lõpetust,“ rääkis Lippus. „See on väga oluline koht bastionaalvööndi ja Kalamaja serva. Krundil on suur tähtsus selles osas, kuidas kaks paika terviklikuks tuumiks siduda.“

Koostöös Tallinna linnaga on lõpuks tekkinud võimalus otsida ja leida Kotzebue 2 kinnistule uus funktsioon. „Oluline on kokkupuutepunkti suurendamine,“ leidis Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Seda alustades näitusepindadest, et kõik saaksid kaeda, mida tudengid teevad. Kuni erinevate ülikoolis asuvate ressursside ja vahendite ristkasutamiseni.“

Sellisteks tegevusteks sobivaid ruume kunstiakadeemial abilinnapea sõnul praegu ülemäära palju pole. Võiks aga rohkem olla.

„Kotzebue 2 aadress sobib selleks suurepäraselt, sest asub kohe kunstiakadeemia kõrval,“ selgitas Oja. Abilinnapea sõnul on krunt ka muidu heas asukohas ning paikneb otse linnaelu tuiksoonel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

LIIA KIKAS
24. jaan. 2023 14:49
KUI NEID TUDENGITE HOONEKAVANDEID VAADATA -oli ainult üks puitmaterjale kaasav huvitavam lahendus , enamik on jälle surmigavad ja tülgastavad kolekastid , miks me ehitame neid veel juurde kui linn on juba niigi rikutud nende inetustega ? JA MIKS ISEGI TUDENGID kavandavad uusi kolekaste, kas ka neil pole julgust midagi uut ja kaunist luua????