"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kunstiakadeemia avab uued mikrokraadid (0)
14. juuli 2022
Foto: Ilja Matusihis

Eesti Kunstiakadeemia avab neli uut mikrokraadiprogrammi, millel õppetöö algab juba sügisest. Uusi teadmisi on võimalik omandada hariduse disainimise, kirjatüüpide loomise, arhitektuuri konserveerimise ja restaureerimise ning baltisaksa kultuuripärandi kohta.

Mikrokraadid on tööturu vajadusi arvestavad täiendusõppeprogrammid, mille koostasid Eesti Kunstiakadeemia vastavate erialade eksperdid, et pakkuda uusi erialapädevusi. Õpe toimub eesti keeles ning mikrokraadikava maht on 15–22 ainepunkti. Osalemise eelduseks kahel mikrokraadikaval on keskharidus ja kahel kaval bakalaureusekraad.

Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov: “EKA on sarnaselt teistelegi ülikoolidele üle maailma võtnud fookusesse mikrokraadid ning sellele pööratakse lähiaastatel märkimisväärselt tähelepanu. Mikrokraadid aitavad meil ümber mõtestada ülikooli panust elukestvas õppes, laiendades ligipääsu kõrgharidusele. Need ei asenda tasemeõpet, vaid pigem täiendavad seda, olles eelkõige mõeldud neile, kes pärast kõrghariduse omandamist soovivad omandada lisakompetentse.”

Registreerumiseks on avatud 4 mikrokraadi:

Disain hariduses ja hariduse­disain
Disaini õpetamisele keskenduvas mikrokraadis saavad osalejad laiahaardelise ülevaate kaasaegse disaini ja tarbekunsti olemusest ja küsimustest, millega neis disainivalla eripalgelistes valdkondades tegeletakse. 

Balti­saksa kultuuri­pärand
Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühine mikrokraad aitab kaasa aruteludele ühiskonnas, kuidas paremini mõtestada ja kasutada baltisaksa pärandit, andes nii kultuuriajaloolisi teadmisi kui ka praktilisi oskusi baltisaksa kultuuripärandi tutvustamiseks ja hoidmiseks.

Fontide disainimine
Mikrokraad käsitleb tüpograafia ajalugu ja tehnilisi tööprotsesse ning õppetöö käigus loob iga õppur vähemalt ühe uue kirjatüübi. Tegemist on esimese õppekavaga Eestis, mis keskendub spetsiifiliselt fontide disainimisele.

Arhitek­­tuuri konser­veerimine ja restau­reerimine
Mikrokraadi programm tutvustab arhitektuuripärandi konserveerimise ja restaureerimise aluspõhimõtteid ning nende tehnilise seisundi uurimis- ja hindamismeetodeid. Programmi on juhendama kaasatud nii pikaajaliste kogemustega praktikuid kui akadeemilisi uurijaid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.