"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kersti Kaljulaid ja Taavi Kotka avasid tüdrukute tehnoloogia laagri (0)
11. juuli 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

2018. aasta sügisel avatud HK Unicorn Squad liikumise eesmärk on suurendada tehnoloogia valdkonnas tegutsevate tüdrukute hulka ning julgustada neid olema uudishimulikud tehnoloogiliste avastuste vastu.

President Kersti Kaljulaid ja IT-visionäär Taavi Kotka avasid Viimsis tüdrukute tehnoloogia suvelaagri, vahendas BNS. 

13. juulini Viimsi koolis toimuv HK Unicorn Squad suvelaager toob kokku 120 noort tehnoloogiahuvilist tüdrukut üle kogu Eesti.

2018. aasta sügisel avatud HK Unicorn Squad liikumise eesmärk on suurendada tehnoloogia valdkonnas tegutsevate tüdrukute hulka ning julgustada neid olema uudishimulikud tehnoloogiliste avastuste vastu. Praegu on HK Unicorn Squad liikumine kasvanud Viimsist üle-eestiliseks, ühendades huvilisi Pühajärvest Kuressaareni.

Kersti Kaljulaidi hinnangul on julgus uusi asju proovida eluline oskus. “Juba täna on kõik elualad tihedalt tehnoloogiaga põimunud. Kuid tehnoloogia pole ainus, mis meie ühiskonda muudab. Samal ajal muutub ka töö, muutuvad ka inimeste rollid ja arusaamised – pole enam meeste- ja naistetöid ning ka kõige traditsioonilisemad valdkonnad on muutunud tehnoloogiliseks. Muutub ka tehnoloogia, mis pole enam ammu hallide vanameeste ja patsiga poiste pärusmaa. Olulisem on uudishimu, julgus proovida ja ka eksida, soov teha teisiti ja teha paremini, milleks te ju siin oletegi,” sõnas president Kaljulaid suvelaagri osalejatele.

“HK Unicorn Squadi liikumine sai alguse soovist suurendada tüdrukute huvi tehnoloogiaerialade vastu. Eurostati andmete kohaselt on Eestis 21,3 protsenti IKT valdkonnas tegutsejatest naised, mis on küll kõrgem Euroopa keskmisest, aga võiks olla veel parem,” sõnas liikumise HK Unicorn Squad algataja ja eestvedaja Taavi Kotka. “Oma liikumisega püüame aru saada, kas tüdrukute huvi tehnoloogiaerialade vastu on võimalik suurendada, kui kasutada nende jaoks turvalisemat keskkonda. Esimene aasta on näidanud, et oleme oma ainult tüdrukutele mõeldud tehnoloogiaringidega õigel teel, aga lõppjäreldusi on veel vara teha.”

Praegu on avatud huvirühmad Viimsis, Tallinnas, Elvas, Kolgas, Pühajärvel, Paides, Tartus, Haapsalus, Saugal, Lagedil ja kolm gruppi Saaremaal. Tüdrukute huvi tehnoloogia vastu kasvab jõudsasti ning see avaldub ka vajaduses avada üha rohkem ja rohkem huvirühmasid. “Meie meeskonnal on rõõm näha, et huvi oma tüdrukute tehnoloogiagrupi avamise vastu on suur. Hetkel on uuel hooajal avatavate gruppide arv rohkem kui kahekordistunud ning me ei ole jõudnud avalikku üleskutset lisarühmade registreerimiseks veel tehagi,” sõnas Taavi Kotka. “Nüüd on selleks igati paslik võimalus ehk siis kellel on huvi avada ka oma piirkonnas tüdrukute rühm, siis andke sellest meile teada kontakteerudes Liis Koseriga (liiskoser@gmail.com),” lisas Kotka.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.