"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vanalinnas avati parandus- ja ringdisainistuudio Trash to Trend. Stuudio pakub võimalust tuua oma riided parandamiseks ja ümberdisainimiseks (0)
09. mai 2023
Foto Mats Õun

Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 programmi raames avatakse 9. mail Müürivahe 17 Trash to Trend parandus- ja ringdisainistuudio, mis keskendub rõivaste ja jalanõude eluea pikendamisele ning jätkusuutlikule tarbimisele.

Vaata galeriid (9)

Stuudio pakub võimalust tuua oma riided parandamiseks ja ümberdisainimiseks, ning tulla ja õppida lihtsamaid parandusvõtteid oskajate juhendamisel.

Tekstiilitoodete ringlussevõtt on oluline samm ringse majandusmudeli saavutamisel ning parandus, korduskasutus ja väärtustav taaskasutus on keskkonnasäästlikud meetodid, mis aitavad saavutada jätkusuutlikku tarbimist. Lisaks parandusteenusele korraldab Trash to Trend stuudio regulaarselt töötubasid, kus oma ala spetsialistid, nagu Reet Aus, Anu Rieberg, Eesti Kunstiakadeemia disainerid, Cleanstep jt jagavad teadmisi rõivaste ja jalanõude parandamisest, hooldamisest ning ümberdisainimisest.

“Meie soov uue stuudioga on näidata, et kvaliteetne toode püsib läbi hoolduse ja väärtustamise pikalt ringluses ning seeläbi teenib omanikku aastakümneid. Nagu ütles Vivienne Westwood: “Ostke vähem, valige hoolikalt ning tehke ise!”,” selgitas projekti üks algatajaid, disainer ning Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur Reet Aus.

Trash to Trend stuudio on oluline samm Tallinna teel jätkusuutlikuma tuleviku suunas, arendab kogukondlikku tegevust ning annab meile kõigile võimaluse osaleda ringmajanduse ellu toomisel ja keskkonnasäästliku tarbimise edendamisel.

Stuudio avatakse avalikkusele 9. mail kell 11.00 Müürivahe 17 asukohas, ametlik avamine toimub 18. mail. Esimesed töötoad toimuvad juba 20. ja 27. mail, täpsem info on leitav trashtotrend.art lehel. Projekti koostööpartnerid on Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023, Reet Aus, Anu Rieberg, EKA Jätkusuutliku Disaini ja Materjali Labor ning CLEANSTEP.

Trash to Trend parandusstuudio

Müürivahe 17, Tallinn

Avatud T-L kell 11.00-19.00

tallinn@trashtotrend.art 

trashtotrend.art 

https://www.instagram.com/trashtotrend.art/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.