Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
vaata linnaosade nakatumistabelit Tallinnas on kõige enam COVID-nakatunuid 100 000 elaniku kohta Pirital (1)
05. jaanuar 2022
Foto: Pixabay

Tallinna linnaosadest on 100 000 elaniku kohta suurima nakatunute arvuga Pirita, sest kuigi tegu on kõige väiksema elanike arvuga linnaosaga, on elanike arvu silmas pidades tegu siiski üsna märkimisväärse nakatumiste hulgaga.

7 päeva positiivsed juhtumid 100 000 elaniku kohta Tallinna linnaosade lõikes

LinnaosaElanike arvPositiivseidPositiivseid 100k
1Pirita linnaosa18553120647
2Haabersti linnaosa46100250542
3Kesklinna linnaosa60904330542
4Kristiine linnaosa32763170519
5Nõmme linnaosa38296190496
6Mustamäe linnaosa65909280425
7Põhja-Tallinna linnaosa58941240407
8Lasnamäe linnaosa116153460396

Omikron levib vaktsineeritud nooremaealiste seas eriti kiiresti

Tervisemeti hinnangul on praeguseks omikronist saanud valdav tüvi ja see moodustab enam kui 70% kõigist nakatumisjuhtudest. Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer selgitas, et vaktsineeritud nakatunute arv on mõnel päeval olnud suurem kui vaktsineerimata nakatunute arv, sest uue viirustüve vastu ei oma vaktsiinid tihti kuigi tõhusat kaitset.

„Siin ei tohi unustada tausta, et enam kui 61% rahvastikust on vaktsineeritud ja kuur lõpetatud, aga ka seda, et omikroni puhul on vaktsiini kaitse nakatumise eest üsna nõrk,“ märkis Fischer.

Fischer ütles, et kui detailsemaid andmeid vaadata, siis on näha kaks sõnumit: nakatunute osakaal vaktsineerimata inimeste seas on endiselt kõrgem kui vaktsineeritute seas ja nakatumise kasv on olnud kiirem vaktsineeritute seas. “Kusjuures vaktsineerimata inimeste hulgas pole lõppenud aasta viimasel nädalal kasvu olnud,“ tõdes ta.

Omikron on seni eakaid säästnud


Kui vaadata seda, kui suured on nende osakaalud, keda raske COVIDi tõttu haiglasse võetakse (välja arvatud need, kes on haiglas muul põhjusel, aga andnud positiivse testi), siis on vahe vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste vahel Fischeri sõnul väga suur.

„Kui vaadata inimesi vanuses 60+, siis pole tegelikult erilist kasvutrendi näha ei nakatumise ega hospitaliseerimise osas – seega siiani on omikron pigem eakaid säästnud,“ leidis Krista Fischer.

„Nooremate seas (vanuses 0-59) on aga näha, et kasvutrendid on mõlema näitaja osas – huvitaval kombel kiirem kasv nakatumise osas vaktsineeritute seas ja haigla osas vaktsineerimata inimeste seas. Kokkuvõttes võib öelda, et omikron on toonud kaasa kasvu nakatumises, mis on eriti silmatorkav noorte vaktsineeritute seas.“

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
5. jaan. 2022 10:41
MILLES KÜSIMUS, seltsimehed? "Niipea kui detekteeritakse mingi uus ja problemaatiline tüvi, võtab vaktsiini valmistamine ja genereerimine minuteid …“ https://www.err.ee/1608192526/merits-vaktsiinid-annavad-tohusa-kaitse-ka-uute-viirusetuvede-vastu