"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MELT innovatsioonifoorumi peaesineja on futurist Elina Hiltunen (0)
16. aprill 2024
MELT foorumi peaesineja on Forbesi edetabelisse jõudnud futurist Elina Hiltunen. MELT

Tallinna Kultuurikatlas toimub teisipäeval innovatsioonifoorum MELT, mis uurib sel aastal tehisaru mõju eri majandusharudele ja ettevõtetele ning sellega kaasnevaid võimalusi, ohte ja väljakutseid – peaesineja on Forbesi edetabelisse jõudnud futurist Elina Hiltunen.

Üheksandat korda toimuva MELT innovatsioonifoorumi alapeakirjaga “Tehisaru – kas parema tuleviku looja?” peaesineja on Elina Hiltunen muuhulgas 14 raamatu autor, kelle ettekanne vaatleb tehisaru, digitaliseerimise ja robootika arengut ning selgitab kuidas tehnoloogiate innovatsioon võib kujundada tulevikku, vahendab BNS.

Alati ajakohaseid teemasid puudutav innovatsioonifoorum käsitleb sel korral just ettevõtlust, majandust ja igapäevaelu raputava tehisaru kasutusega seotud laia teemaderingi suure huvi tõttu. AI tehnoloogiaid on kasutanud viiendik Eesti suurettevõtetest ja see osakaal aina kasvab. AI pakub võimalusi konkurentsivõimet suurendada kõikidel ettevõtetel, sõltumata suurusest ning selle arengutega tasub kursis püsida – loodame, et MELT annab osalejatele innustust ja praktilist nõu, kuidas tehisaru abil oma ettevõtete edu kasvatada. 

Innovatsioonifoorumil astub lavale enam kui 20 eri valdkonna eksperti, kes arutlevad tehisaru kaasamisega seonduva üle eri vaatenurkadest jagades julgustust ja kogemusi. MELT-i ettekanded ja paneeldiskussioonid käsitlevad põhjalikult AI-revolutsiooni olulisust ettevõtetes, tehisintellekti arendamiseks vajalike rahastusallikate leidmist, tehisaru kaasamise mõju tööstusettevõtetele ja personalijuhtimisele, samuti tutvustatakse AI praktilisi rakendusvõimalusi loomeettevõtetes ning räägitakse, kuidas tehisaru laiemalt tulevikku kujundab.

Lisaks sisukale programmile on Kultuurikatlas avatud demoala, kus saab tutvuda Eesti ettevõtjate uuenduslike ja maailmamuutvate toodetega, nagu elektriline veetiivaga surfilaud Ray Foil, Picapaci kogukonna- ja erapakiautomaadid, vineerist prügisorteerimislahendused Sortaiderilt, andmehalduse ja jälgitavuse platvorm Litech ja toidutehnoloogia iduettevõte Mati Foodsi mükovalgust ehk seeneniidistikust arendatud kala ja kana asendustooted, inseneribüroo Krakul nutikad lahendused ja muu. Veebiettevõte Elkdata tutvustab aga kohapeal võimalust luua AI toel mõne minutiga efektiivne veebileht. 

Foorumi lõpetab ühine networking, kus saab jagada päevamuljeid ja luua kontakte. 

Tallinna Kultuurikatlas toimuvat MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid