"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EKA arhitektuuritudengid loovad Tallinnale uut kogukonna loomekeskust (0)
02. märts 2023
EKA loomeksekuse kavand. Autorid: Miia Laur ja Patrick Liik

Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päeval, 2. märtsil, kell 10.30, avatakse EKA kõrval Kotzebue 2 krundil vabaõhunäitus “EKA ja Tallinna linna ühine loomekeskus”.

Kotzebue 2 lammutamisjärgus oleva hoone akendel eksponeeritakse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite stuudio projektidena välja töötatud visoone, milliseks võiks see tänavanurk Tallinna tulevikus kujuneda.

Miia Laur ja Patrick Liik näevad loomekeskust kui EKA rikkaliku kunstikogu ja tudengite loomingu avalikkusele nähtavaks tegijat. Arhitektuuritudengid Laura Vilbiks ja Loora Orav leiavad, et kunstiakadeemia ja Tallinna ühises loomekeskuses liidab koostegemine eri elujärjel linnaelanikke. Keskust nähakse nii uute loovate ideede kasvulavana kui võrgustunud ja ahvatleva publiku magnetina. Loomekeskusesse plaanitakse kunsti tegevuskeskust, näitusesaali, kultuuri inkubatsiooni pinda, projektiruume, auditooriume ja tänavale avanevat kohvikut.

Sille Pihlak, EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan: “Kogukonnahoones on võimalik kohtuda eri elujärjel ja huvidega linnaelanikel, kes muidu harva trehvaksid. Kogukonna loomekeskusel on aga veel suurem võimalus panna inimesed ühiselt tegutsema, ühiselt ja avaralt oma kogukonda nägema ning arendama. Näen EKA ja Tallinna Linna ühishoones suurt potentsiaali, mis vaid rikastab pealinna bastionivööndit ja linnaruumi tervikuna.”

EKA haldus- ja finantsdirektor Andres Tammsaar: “Kotzebue 2 krundi visioonidega näituse avame eesmärgiga tutvustada Kalamaja inimestele, milline võib kinnistu tulevikus välja näha. Vähetähtis pole ka meelde tuletada, et kunstiakadeemial on endiselt soov seda projekti vedada.”

Väljapaneku kuraatorid on Julia Freudenberg ja Ella Mari Roosi.

Näitus jääb avatuks 9. märtsini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.