"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TASUTA. Kontserdiga meenutatakse 60ndate kultusheliloojat Gennadi Podelskit (2)
10. jaanuar 2024
2018. aastal paigaldati Õie parki Nõmme muusiku Gennadi Podelski mälestuseks nimeline pink. Pingil istuvad Nõmme muusikute pinkide eestvedaja Maie Parrik ja Gennadi poeg Peeter Podelski. Foto: Nõmme LOV

Reedel, 12. jaanuaril kell 18 toimub Nõmme kultuurikeskuses kontsert „Meenutades Gennadi Podelskit“. Kontsert on kõigile tasuta.

Nõmmel elanud Gennadi Podelski oli populaarne helilooja, interpreet, klaverisaatja ja organisaator. Ta oli Eesti esimese popansambli Laine looja ja lükkas tuule tiibadesse Jaak Joala karjäärile. Samuti kirjutas Podelski muusika ikoonfilmidele “Vallatud kurvid” (1959), “Ohtlikud kurvid” (1961) ja “Suur atraktsioon” (1974).

„1960ndate kultushelilooja ja ansambel Laine looja Gennadi Podelski on üks suurtest Nõmmel elanud heliloojatest,“ sõnas Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri. „Maie Parriku eestvedamisel oleme temale varasemalt paigaldanud nimelise pingi Õie parki. Selle avamisel mängis klahvpilli tema poeg, kes osaleb ka kultuurikeskuses toimuval kontserdil.“

Kontserdil kõlavad eranditult helilooja Gennadi Podelski loodud laulud, mis loodetavasti meenutavad vanemale põlvkonnale noorusaega, mil need sageli vallutasid kuulajate südameid raadios, kontsertlavadel, seltskondlikel üritustel. Podelski looming on Eesti kerge muusika ammendamatuks, kuigi veidi unustatud varasalveks, olgu nendeks siis „On kallis mulle kodupaikˮ, „Nõmmeteeˮ või „Metsaneidˮ. Samuti on tema sulest Vello Orumetsa esitatud „Nüüd anna käedˮ, Heli Läätse tuntuks lauldud „Heaˮ ja „Piibelehtˮ, Uno Loobi repertuaarist „Ärge uskuge aprilliˮ ja taasavastatud Kalmer Tennosaare esitatud talvehitt „Vana klaverˮ.

Kontserdil meenutatakse lisaks Gennadi Podelski loomingule tema muid saavutusi ning tutvustatakse killukesi tema huvitavast eluteest.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ajaloohuviline
11. jaan. 2024 09:11
Kas nüüd mingit Podelski kultust omal ajal märgata võis aga tuntud ta muidugi oli, seda saan neid aegu veel isiklikult mäletava inimesena öelda.
??????????
11. jaan. 2024 03:10
Kas Anne Veskilt ka intervjuu võeti ?