"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LISATUD VIDEO. Tallinn annetab taas Ukrainale kiirabiautosid ja meditsiinitehnikat (1)
10. aprill 2024
Linn on Ukrainale kahe aasta jooksul üle andnud juba kuus täisvarustuses kiirabiautot ning nüüd lisandub neile veel viis. Foto: Ilja Matusihis

Tallinna linnavalitsus saatis linnavolikogule otsuse eelnõu, millega tegi ettepaneku anda Ukrainale humanitaarabina üle viis Tallinna Kiirabile kuuluvat kompleksset kiirabiautot ja meditsiinitehnikat.

„Ukrainal on sõjaolukorras puudus kõigest ning meditsiiniabi vahendid on kindlasti üks prioriteetidest, mida kõige enam vajatakse,“ ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. „Oleme Ukrainale kahe aasta jooksul üle andnud juba kuus täisvarustuses kiirabiautot ning nüüd lisandub neile veel viis. Tegemist on heas korras masinatega, mida Tallinna Kiirabi ise enam ei vaja, kuid Ukrainas aitavad need päästa veel paljusid elusid.“ 

Üle antakse neli Mercedes-Benz Sprinter 319 ja üks Volkswagen Crafter kiirabiauto. Üks kiirabiauto läheb Odessa linnas tegutsevale mittetulunduslikule ettevõttele „Linna erakorralise meditsiiniabi keskus“, üks Harkivi oblasti sõjaväeadministratsioonile, üks Dnipropetrovski oblasti sõjaväeadministratsioonile ja kaks kiirabiautot Žõtomõri oblasti sõjaväeadministratsioonile.

Võõrandatavad kiirabiautod olid Tallinna Kiirabi aktiivses kasutuses kuni 2023. aastani. Tallinna Kiirabi ülesannete täitmist nende autode võõrandamine ei häiri, sest juba möödunud aastal hangiti uued kiirabiautod, millega oma aja ära teeninud sõidukid asendati. 

Lisaks viiele kiirabiautole saadab Tallinna Kiirabi Ukrainasse ka esmaabis vajalikku meditsiinitehnikat: elektrilisi aspiraatoreid, defibrillaatoreid, perfuusoreid (seadmed ravimi doseerimiseks ja manustamiseks) ja teisi vahendeid ning kühvelraame, kandetoole ja vaakummadratseid.

Abisaadetise komplekteerimise ja Ukrainasse saatmise korraldavad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Tallinna Kiirabi ja Tallinna strateegiakeskuse rahvusvahelise koostöö büroo.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Marlen
11. apr. 2024 11:43
Nahhujaa?!?!?

Seotud artiklid